‘Büyük gurur ve coşkuyla Cumhuriyeti kutluyoruz’

Giriş Tarihi: 29.10.2016
‘Büyük gurur ve coşkuyla Cumhuriyeti kutluyoruz’

Adana Koleji Genel Müdürü Hande Melis Gülcan, Atatürk ve silah arkadaşlarının Cumhuriyeti ilan edişinin 93’üncü yıldönümünü kutlamanın coşkusunu yaşadıklarını söyledi

Adana'nın köklü eğitim kurumlarından biri olan Adana Koleji Genel Müdürü Hande Melis Gülcan, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanının yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı'nın Cumhuriyetle taçlandırıldığı günün 93'ncü yılını kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşadıklarını belirtti.

İNANÇ VE KARARLILIK
Asırlarca hür ve bağımsız yaşamış Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazandığı Kurtuluş Savaşı sonrasında kurulan TBMM'nin, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimini ilan ettiğini anımsatan Gülcan, "Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Milli Mücadele ile tarihte eşine çok az rastlanır bir başarı gerçekleştirilmiştir. Yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara karşın inanç ve kararlılık örneği olarak kazanılan bu zafer, milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyet rejimini armağan etmiştir" dedi.

TOPLUMSAL BİLİNÇ
Gülcan, sözlerini şöyle sürdürdü: Cumhuriyetimizi daha aydınlık yarınlara taşımamız gerekmektedir. Her yanı işgal edilmiş vatan topraklarında, adeta yoktan var edilen modern Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar yaşatmak hepimizin görevi olmalıdır. Adana Koleji olarak bizler de, 1960'tan bu yana öğrencilerine, Türk milli eğitiminin amaçları doğrultusunda, vatanını, bayrağını seven, Atatürk devrim ve ilkelerine bağlı, öz benliği gelişmiş, kendiyle barışık, toplumsal bilinci ve sorumluluğu yüksek bireyler olarak yetiştirmeyi görev edindik."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Büyük gurur ve coşkuyla Cumhuriyeti kutluyoruz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN