Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yol çalışmaları kesintisiz sürüyor

Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir ilçesinde sınırların 10 kat büyümesine rağmen hizmette kesintinin olmadığını söyledi

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Yol çalışmaları kesintisiz sürüyor

UZUN yıllar Karayollarında edindiği tecrübeleri Yüreğir için hizmete dönüştüren Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ilçe sınırları 10 kat büyümesine karşın gelirin aynı kaldığını belirterek, "7 yıllık görev süresinde ilçeye yaptığımız yolların uzunluğu 20 yılda yapılanın iki katını geçti. Yüreğir'de bugüne kadar 530 bin ton sıcak asfalt, 1 milyon 400 bin metrekare sathi kaplama, 600 bin metrekare kilitli parke yol çalışması yapıldı" dedi.

HIZLA TAMAMLANACAK
Yüreğir Belediyesi ekipleri, Şıhmurat, Yenice, Çelemli, Gümüşyazı mahallerinde yol yapım çalışmalarını tamamladı. Doğankent ve Camili Mahallesinde ise çalışmalar sürüyor. İlçenin 6 bin sokağının çoğunun tamamlandığını belirten Başkan Mahmut Çelikcan, "Oluklu sıcak asfalt çalışmasını ilk kez biz uyguladık. Girilmedik mahalle kalmadı. Yarım kalan işleri de hızla tamamlayacağız. Yol çalışmaları Karayolları standardında yapıldı" diye konuştu.

KALİTELİ VE STANDART ÜSTÜ
Yüreğir'in gelirlerinin çok kısıtlı olmasına rağmen hizmetlerin aksamadığını belirten Mahmut Çelikcan, "Halkımız AK belediyeciliğin büyük hizmet pastasından yeterince nasibini alıyor. Gelirimiz yeterli değil. Ancak kılı kırk yarıyoruz. Yaptığımız tüm işlerin en kaliteli ve standartların üstünde olmasına özen gösteriyoruz. Bugüne kadar talihi gülmemiş olan Yüreğir'in çehresini değiştirmeye kararlıyız" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yol çalışmaları kesintisiz sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN