Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödül validen

Mersin’de okul sporları sezon açılışına katılan Vali Özdemir Çakacak, başarılı sporculara ödüllerini verdi. Vali Çakacak sporun önemine değindi

Giriş Tarihi: 3.11.2016
Ödül validen
Mersin Valisi Özdemir Çakacak, 2016-2017 Okul Sporları sezonu açılış töreninde geçen yıl ulusal ve uluslararası alanda başarı elde eden sporculara ödüllerini verdi. Edip Buran Spor Salonu'nda düzenlenen törene, Vali Çakacak'ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdür Vekili Ahmet Tarakçı, okul müdürleri, antrenörler, öğretmenler katıldı.

HAYATIN PARÇASI
Vali Çakacak, sporun sosyal hayatın önemli bir parçası olduğunu, bundan dolayı salonun coşkulu sporcu gençlerle dolu olduğunu görmenin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Sporun insanlar için hem beden hem de ruh sağlığı açısından son derece önemli olduğunu vurgulayan Vali Çakacak, "Spor insanlar arasında sevgiyi ve saygıyı geliştirmeye yarayan son derece önemli bir etkinliktir" dedi.

SPOR YATIRIMLARI
Gençleri hem derslerinde hem de çeşitli sosyal faaliyetler içerisinde başarılarla dolu olarak görmeyi arzu ettiklerini vurgulayan Mersin Valisi Özdemir Çakacak, "Gençlere yatırım yapmak demek geleceğe yatırım yapmak demektir. Gelişmiş tüm ülkeler bu nedenle gençlerin hem eğitimine hem de sporuna büyük yatırımlar yapıyor" diye konuştu.

ALTYAPI BÜYÜDÜ
Mersin'in 2013 yılında gerçekleştirilen Akdeniz Oyunları vesilesiyle birçok ilde olmayan spor altyapısına kavuştuğuna vurgu yapan Vali Çakacak, ulusal ve uluslararası alanlarda başarı elde eden daha fazla sporcunun yetişebilmesi için spor salonlarının gençlerle dolu olarak görmeyi arzu ettiğini de belirtti. Konuşmaların ardından Vali Çakacak, okul takımları ve ferdi sporculara ödüllerini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödül validen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN