Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep’e metro geliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kenti ulaşım ve trafik sorununu çözmek için yaptıkları çalışmalara ek olarak metro hattı yapmayı hedeflediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 4.11.2016
Gaziantep’e metro geliyor
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşım sorununu kalıcı olarak çözmek amacıyla metro yapacak. Sivil toplum kuruluşu ve oda temsilcileriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Hafif raylı sistem kentin bazı bölgelerinde faaliyette ama benim hedefim metro yapmak, metroya girmek istiyorum. Metro çok büyük yatırım isteyen bir proje. Gaziantep ulaşım master planı çıktı. Buna göre hareket edeceğiz" dedi.

BİSİKLET YOLU
Görevde bulunduğu 2,5 yıl içerisinde yapılan projeleri anlatan Başkan Şahin, Gaziantep'in ulaşımına katkı sağlamak için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi. Üniversiteden şehir merkezinin farklı bölgelerine toplam 54 kilometrelik bisiklet yolu yapacaklarını anlatan Şahin, "Bir üniversiteli bisikletine bindiği zaman rahatlıkla şehir merkezine ulaşacak. 60 bin üniversite öğrencisi var, onların ulaşımlarını kolaylaştırmak istiyoruz" diye konuştu. Ulaşım sorununu çözmek için çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Şahin, "Benim bir hedefim metro yapmak. Metro çok büyük yatırım isteyen bir proje. Ulaşım master planımız çıktı. Buna göre hareket edeceğiz. Küçük Sanayi Sitesi ile Organize Sanayi bölgesi arasındaki kara treni hızlı trene çevireceğiz. Hafif raylı sistemde durakları büyüttük. Burada günlük 60 bin kişi taşırken artık 120 bin kişi taşıyacağız" şeklinde konuştu.

YENİ YOL AÇTI
Kent trafiğini rahatlatmak için çok sayıda yeni yol açtıklarını ifade eden Başkan Şahin, Üniversite Bulvarı'na alternatif oluşturmak için askeri bölgeden yol açtıklarını ve proje kapsamında 120 evi yıktıklarını belirtti. Yeni açılan bu yolun doğubatı aksında önemli bir ihtiyacı karşılayacağını vurgulayan Başkan Şahin, yeni yolun aynı zamanda Üniversite Bulvarı'nın yükünün bir kısmını alacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’e metro geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN