Gaziantep’e çocuk dostu kütüphane

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, çocukları kitap ve doğaya alıştıracak farklı bir kütüphaneyi hayata geçirdi. Yakında hizmete girecek kütüphane engelsiz ve çocuk dostu olarak tasarlandı

Giriş Tarihi: 5.11.2016
Gaziantep’e çocuk dostu kütüphane

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara yönelik Türkiye'nin ilk uygulamalı "Çocuk Kütüphanesi" açılıyor. 100. Yıl Parkı içerisinde yapılan kütüphanede, kitapların yanı sıra çocukların kültürel ve sanatsal becerilerini geliştirmek için mozaik, müzik, resim atölyeleri ile drama etkinliklerinin düzenleneceği bir sahne de bulunuyor. Çocukların yaptıkları eserleri sergileyecek sergi alanları, uygulama bölümleri, atölyelerin yanı sıra dinlenme ve okuma alanları bulunan kütüphanede, ayrıca, çocuk kitap yazarları ve uzmanlarla söyleşilerle etkinlikler düzenlenmesi planlanıyor.

HOŞÇA VAKİT GEÇİRECEKLER
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Kütüphanemizin ana temasını ağaç oluşturuyor. Burada amaçlanan çocuklara çevre bilincinin küçük yaşlarda aşılanmasını sağlamaktır. Tamamen çocuklar düşünülerek özel olarak tasarlanan kütüphane çocukların rahat edebilecekleri ve sıkılmadan hoşça zaman geçirecekleri bir mekana dönüştürülmüştür. Aileler kütüphanenin yanındaki kafede dinlenirken çocuklar kütüphanede hoşça vakit geçirebileceklerdir" dedi.

BİRÇOK YAZARIN KİTABI
Başkan Fatma Şahin, kütüphanenin çocuk dostu ve engelsiz kütüphane olma özelliğine dikkat çekerek, "Dünyada birçok farklı örneği olan çocuk kütüphanesi, dezavantajlı çocukların yanı sıra okul gruplarına ve bireysel olarak kütüphanemize gelmek isteyen çocuklarımıza hizmet verecektir. Çocuklar kütüphanemize üye olacak ve onlara birer üyelik kartı verilecek. Bu da onların kütüphaneye aidiyet duygularını artıracaktır" diye konuştu. Haftanın her günü hizmet verecek olan kütüphanede yerli ve yabancı birçok yazara ait kitaplar yer alacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’e çocuk dostu kütüphane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN