Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emekli uzman çavuşa eski damattan kazık

Giriş Tarihi: 8.11.2016
Emekli uzman çavuşa eski damattan kazık

Adanalı emekli uzman çavuş Musa Sarıgeçili, kızının ayrıldığı nişanlısının oyununa geldi. Dolandırılan ve eşi cezaevine giren uzman çavuş, “Param ve itibarım gitti, üstelik eşim de hapiste yatıyor” dedi

Adanalı emekli uzman çavuş Musa Sarıgeçili'nin gözyaşları dinmiyor. Kızının ayrıldığı nişanlısı Mehmet Aktaş tarafından dolandırıldığını ve 320 bin lira paradan olduğunu söyleyen Musa Sarıgeçili, "Sahte evrakla daire satışı yüzünden karım cezaevine girdi. İtibarım iki paralık oldu. Yıllardır biriktirdiğim param gitti. Mahkemelerde sürünüyoruz" dedi.

60 BİN LİRA KREDİ
Şirin Sarıgeçili ile 22 yıl önce evlenen Musa Sarıgeçili çiftinin bu evlilikten 4 çocukları oldu. 2 yıl önce TSK'dan emekli olan uzman çavuş aldığı tazminatla bir hayvan çiftliği kurdu. Kızlarından Ayşe Nur bir düğünde görüp beğendiği Mehmet Aktaş ile nişanlandı. Mehmet Aktaş bir süre sonra kayınbabasını kefil gösterip bankadan 60 bin lira kredi çekti.

'EVLERİ SANA SATAYIM'
Kayınbabasından elden para alan ve borçlarının hiçbirisini ödemeyen Mehmet Aktaş nişanı da attı. Musa Sarıgeçili, eski damadından alacaklarını istedi. Bunun üzerine Mehmet Aktaş, "Kızkalesi'nde 4 adet dairem var. Bu evleri sana satayım. Borcumu düşersin, geri kalanını verirsin" dedi. Parasını alamayacağını anlayan Musa Sarıgeçili, bu teklifi kabul etti.

NOTERE GİTTİLER
Çiftliğindeki hayvanları 320 bin liraya satan Musa Sarıgeçili, eski damadının tapudan satış işlemlerini başlatmasını istedi. Mehmet Aktaş bir plan yapmıştı. Dairelerin gerçek sahibi Rihaye Sayılgan'ın elinden hile ile tapuları alan Mehmet Aktaş, "Satış yapmak için eşinin imzası gerekiyor" diyerek Şirin Sarıgeçili'yi yanına alarak Adana'nın İmamoğlu ilçesindeki notere gitti.

İKİSİ DE TUTUKLANDI
Şirin Sarıgeçili'yi kandırarak satış evrakına Rihaye Sayılgan olarak imza attıran Mehmet Aktaş, evlerin satış yetkisinin kendisindeymiş gibi göstererek noterde işlemleri tamamladı. Mehmet Aktaş sahte belgelerle 4 dairenin satışını Musa Sarıgeçili'ye yaptı ve 320 bin lira parayı da aldı. Bir süre sonra sahte satış işlemi ortaya çıkınca Şirin Sarıgeçili ile Mehmet Aktaş tutuklandı.

ÇİFTİN HABERİ YOK
Savcı, Musa Sarıgeçili, eşi Şirin Sarıgeçili ve 2 kişi hakkında "Nitelikli dolandırıcılık evrakta sahtecilik" suçundan Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açtı. Mehmet Aktaş ilk duruşmada suçunu itiraf ederek yaptığı sahtecilikten Sarıgeçili çiftinin haberinin olmadığını söyledi. Ancak mahkeme tutuklu kadını tahliye etmedi.

PSİKOLOJİSİ BOZULDU
24 Kasım'da yapılacak duruşmada eşinin tahliye olmasını beklediğini belirten Musa Sarıgeçili, "Kefil olduğum 60 bin lirayı kurtarmak isterken tüm paramı kaptırdım. Yıllarca şanlı Türk ordusunda hizmet verdim ama onurum, itibarım ayaklar altına alındı. Maaşıma haciz geldi. Eşim cezaevinde. Perişan olduk. Çocuklarım beni suçluyor. Psikolojim bozuldu" diye gözyaşı döktü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli uzman çavuşa eski damattan kazık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN