Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HKÜ’den protez-ortez farkındalığı semineri

Sağlık Bilimleri Yüksekolulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü tarafından protez- ortez farkındalığı yaratmak için “Protez ve Ortezlerde Güncel Teknoloji’’ konulu seminer düzenlendi.

Giriş Tarihi: 9.11.2016
HKÜ’den protez-ortez farkındalığı semineri
Gaziantep'te Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde protezortez farkındalığı yaratmak adına Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (FTR) bölümü tarafından düzenlenen "Protez ve Ortezlerde Güncel Teknoloji'' konulu seminer HKÜ Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. HKÜ FTR bölümü, çok sayıda protez ve ortez kullanmaya ihtiyaç duyan hastaların varlığından dolayı, farkındalık yaratmak ve detaylı araştırmalar için bu seminerin düzenlediğini belirtti.

ÖNEMLİ İSİMLER KATILDI
HKÜ FTR Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kezban Bayramlar'ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıya HKÜ Mütevelli Heyeti Üyesi Songül Kalyoncu, Gaziantep Üniversitesi, Dr. Ersin Arslan Hastanesi, 25 Aralık Devlet Hastanesi, farklı hastane ve üniversitelerden çok sayıda akademisyen ve doktor, çeşitli özel eğitim ve rehabilitasyon kurumlarından fizyoterapistler, konuyla yakından ilgilenen protez-ortez teknikerleri/teknisyenler ve çeşitli üniversitelerden öğrenciler katıldı. Toplantıda 3 oturum yer aldı. İlk oturumda, protezortezlerdeki güncel teknoloji ile birlikte bu konuyla ilgili SUT (Devletin sağlık ile ilgili sosyal politikalarının uygulamasına imkan veren, klavuzluk eden, fiyatlandıran, düzenleyen ve diğer tüm uygulama detaylarını içeren mevzuatlar) ile ilgili değişiklikler tartışıldı. İkinci oturumda, teknolojik protez-ortezlerde reçetelendirme ve teknolojik protezlerde rehabilitasyon konusu ele alındı. Seminer teşekkür sertifikaları verilmesiyle son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ’den protez-ortez farkındalığı semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN