Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Temmuz belgeselini on binlerce kişi izledi

Çukurova GİAD’ın 15 Temmuz’da yaşananları anlatan filmi, Adana merkezi dışındaki tüm ilçelerde izletildi

Giriş Tarihi: 10.11.2016
15 Temmuz belgeselini on binlerce kişi izledi
Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin, 15 Temmuz dayanışma kampanyasına destek olmak için yürüttüğü proje çerçevesinde Adana yollarında seyreden demokrasi aracı, 6 bin km yol yapıp on binlerce Adanalıyla buluştu. Çukurova GİAD'ın 'Demokrasi Projesi' kapsamında ilk olarak Tufanbeyli ve Aladağ'a giden 2 araçla, bu ilçelerin ardından Saimbeyli, Feke, Kozan, İmamoğlu, Ceyhan, Yumurtalık, Karaisalı, Pozantı, Karataş ilçeleri ziyaret edildi.

6 BİN KM YOL GİTTİ
Bu ilçelerin tüm köylerine de gidilerek, 15 Temmuz'da yaşanan, Türkiye tarihinde kara leke olarak yer alacak olan darbe girişiminde yaşanan olayları akıllara kazıtacak filmi on binlerce kişinin izlemesi sağlandı. 1 Ekim'de gazilerin katıldığı, 15 Temmuz şehitlerinin anıldığı programla başlatılan proje için yaklaşık 6 bin kilometre yol kat edildi. İlçelerin tüm mahalleleri, köylerini kapsayan gezi sırasında, liseler de ziyaret edildi, gençlere demokrasi filmi izletildi.

11 İLÇE, 199 KÖY
Demokrasi filminin izletildiği araçlar, bir ayda 6 bin kilometre yol kat ederek toplam nüfusu 465 bin olan11 ilçe merkezi ile 199 köyü gezdi. Üzerinde 'Biriz Biziz Tekiz' yazılı araçlar 11 ilçedeki gezisini tamamladıktan sonra Adana merkezine döndü. 4 merkez ilçeye bağlı köy ve mahallelerde film izletilmeye devam ediliyor. 15 Temmuz'un Türk tarihinde kara bir leke olduğunu vurgulayan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya şunları söyledi:

ÜÇÜNCÜ ARAÇ SÜRPRİZİ
"Türk demokrasisi 15 Temmuz'da insanların demokrasi için tankın önüne yattığı, kurşunlara vücudunu siper ettiği zorlu bir sınav verdi. Bu süreci, İstanbul ve Ankara'ya göre daha az yaşayan Adana'da hissettirmek için bu projeyi hayata geçirdik. 9 dakikalık filmi, Adana'daki toplantımıza katılan 15 Temmuz gazilerinin anlatımlarıyla güncelledik. Adana'da hali hazırda 2 araç köyleri ve mahalleleri gezerken, bir araç daha hazırlatıyoruz. Sürpriz olarak hazırladığımız üçüncü aracımızı bir basın toplantısında tanıtarak demokrasi turuna çıkaracağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz belgeselini on binlerce kişi izledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN