Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’cü komiserden işadamına kumpas

Giriş Tarihi: 11.11.2016
FETÖ’cü komiserden işadamına kumpas

Adanalı işadamı Ahmet Avcılar ortağı Mehmet Fidan’a kaptırdığı 10 milyon liranın peşine düştü. Fidan, görevden uzaklaştırılan FETÖ’cü bir komiserle anlaşıp sahte rapor düzenledi

Adanalı işadamı Ahmet Avcılar, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınan Kriminal Polis Laboratuarı'nda görevli komiser Ali Gül'ün hazırladığı sahte raporunun kurbanı oldu. FETÖ operasyonu kapsamında 3 Ekim 2016'da görevden uzaklaştırılan Komiser Ali Gül'ün, 13 ve 20 Ekim tarihinde hazırlanan işadamının alacağına dair 10 milyon lira değerindeki çek ve senetlerdeki imzaların Mehmet Fidan'a ait olmadığı yönünde sahte rapor hazırladığı ortaya çıktı. Mahkeme FETÖ'cü komiserin görevde olmadığı halde raporlara nasıl imza attığını araştırıyor.
Adanalı işadamı Ahmet Avcılar, 2013 yılında yüzde 50 hisseyle Bursa'da bir medikal firmasına ortak oldu. İşadamı Avcılar ailesiyle birlikte Bursa'ya yerleşti. Bir süre sonra işler kötü gitmeye başlayınca Ahmet Avcılar, hisselerini ortağı Mehmet Fidan'a devretti. Mehmet Fidan, Adanalı işadamına ödemeye 2 yıl sonra başlamak kaydıyla faiziyle birlikte 10 milyon lira tutarında çek ve senet verdi. Ahmet Avcılar, çek ve senetlerini tahsil için bankaya gittiğinde karşılığının olmadığını gördü. Ahmet Avcılar bunun üzerine bir avukat tutarak mahkemeye başvurdu.

LABORATUARDA İNCELENDİ
Bursalı işadamı çek ve senetlerdeki imzaların kendisine ait olmadığını söyleyince Adana 2. İcra Hukuk Mahkemesi dosyayı bilirkişiye gönderdi. Bilirkişi heyeti, imzaların kime ait olduğunun ortaya çıkması için çek ve senetlerin Adana Kriminal Polis Laboratuarına gönderilmesini sağladı. Kriminalistik uzmanı Komiser Ali Gül tarafından biri 2 milyon, diğeri 300 bin lira değerindeki senetlerdeki imzaların Bursalı işadamı Mehmet Fidan'a ait olmadığına dair rapor düzenledi. Mahkeme heyeti, sunulan rapor üzerine Mehmet Fidan'a ait icra takibinin durdurulmasına karar verdi.

BİLGİ İSTENDİ
Bu karar Adanalı işadamını şoke uğrattı. İşin peşini bırakmayan Ahmet Avcılar, rapora imza koyan komiser Ali Gül'ük FETÖ terör örgütüyle bağlantısı olduğu için 3 Ekim 2016 tarihinde görevden uzaklaştırıldığını, görevde olmayan bir kişinin 13 Ekim ve 20 Ekim 2016'da düzenlenen raporlara imza atmasının yasal olmadığını ortaya çıkardı. Mahkeme son gelişme üzerine Adana Kriminal Polis Laboratuarı Müdürlüğü'ne yazı yazarak komiser Ali Gül hakkında bilgi istedi. Kriminal Polis Laboratuarı Müdür Vekili Emniyet Amiri Ferhat Biçen imzasını taşıyan yazıda şöyle denildi: Komiser Ali Gül, bakanlık makamının 2016/820 sayılı onayı ile FETÖ örgütü ile ilişkisi bulunduğu için 03/10/2016 tarihinden görevinden uzaklaştırılmıştır." Mahkeme, bu kez imzanın kime ait olduğunun olarak belirlenmesi için çek ve senetleri İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Adanalı işadamı İstanbul'dan gelecek sonucu sabırsızlıkla bekliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cü komiserden işadamına kumpas
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN