Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep’in risk haritası çıkarıldı

Giriş Tarihi: 13.11.2016
Gaziantep’in risk haritası çıkarıldı
Gaziantep Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürü Sinan Atakan, Suriyeli mültecilere yönelik çalışmalarla öne çıkan kurumun aslında çok önemli görevleri yerine getirdiğini söyledi. Atakan, doğal afetlerde yapılan kurtarma ve arama çalışmalarının yanı sıra bunlara yönelik risk faktörlerini de analiz edip önlem almaya çalıştıklarını bildirdi.

YENİDEN GÖREVDE
Bir süre önce, kurucu müdürlüğünü yaptığı AFAD Gaziantep İl Müdürlüğüne yeniden atanan Sinan Atakan, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. GGC Başkanı İbrahim Ay ve yönetim kuruluna AFAD'ın çalışmalarını anlatan Atakan, kurumun doğal afet ve kurtarma çalışmalarına yönelik önemli hazırlıklar ve analiz çalışmaları gerçekleştirdiği kaydetti.

RİSK HARİTASI
Kentin kırsal ve sanayi bölgelerinde ayrı ayrı risk analizleri yaptıklarını anlatan Atakan, "Bazı yerlerde sel ve heyelan, bazı bölgelerde ise deprem veya yangın ihtimaline karşı önlemler aldırıyoruz. İlimizin risk haritasını çıkarttırdık. Valiliğimizin koordinasyonunda diğer kurumlarla işbirliği içinde afetlerde en az zararla veya hiç zarar alınmadan sorunun çözülmesi için gerekli hazırlıkları yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’in risk haritası çıkarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN