Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bileğini bükene aşk olsun

Adana’da bilek güreşi sporcusu Çilem Demirhan, 10 ayda katıldığı Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında toplam 10 madalya kazanarak rekora koştu

Giriş Tarihi: 15.11.2016
Bileğini bükene aşk olsun

Adana'da Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü öğrencisi Çilem Demirhan'ın bileği bükülmüyor. Milli sporcu hemcinslerinin çekindiği bilek güreşi sporunda 10 ayda katıldığı şampiyonalardan 10 madalya kazanarak rekora koştu. Demirhan müzesine ayda bir madalya kazandırırken haklı bir gurur yaşadı. 2011 yılında bilek güreşine gönül veren ve beş yıllık sürede toplam 29 madalya kazanan Demirhan'ın hedefi 2017 yılını da madalyalarla kapatmak. Bu seneyi 'altın yıl' olarak gören Çilem Demirhan, "Bu yıl bilek güreşinde Üniversitelerarası sağ kolda üçüncü, sol kolda birinci, Türkiye Şampiyonası genç kadınlarda sol kolda birinci, sağ kolda ikinci, büyük kadınlarda sol kolda birinci, sağ kolda ikinci oldum" dedi.

ÜST ÜSTE GELEN BÜYÜK BAŞARI
Türkiye Şampiyonası'nda aldığı derecelerle gittiği Avrupa Şampiyonası'nı da başarı ile kapatan Demirhan, burada sol kolda ikinci, sağ kolda ise beşinci oldu. Sonrasında Dünya Şampiyonası'nın yolunu tutan başarılı sporcu sağ kolda üçüncü, sol kolda beşinci olarak 10 ayda 10 madalya kazandı, adını dünyaya madalya avcısı olarak duyurdu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bileğini bükene aşk olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN