Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhale oyunlarına Eroğlu’dan tepki

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bazı müteahhitlerin ihale almak için bir takım numaralar çevirdiğini belirterek, “Bu müteahhitlik değil, sahtekarlıktır. Bu şekilde davrananları kesinlikle cezalandıracağız” dedi

Giriş Tarihi: 15.11.2016
İhale oyunlarına Eroğlu’dan tepki

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bazı müteahhitlerin ihale almak için farklı yöntemlere başvurduğunu belirterek "Bir takım numaralar çevirerek bunu 'acaba alabilir miyim' diyorsak bu müteahhitlik değildir, bu sahtekârlıktır. Buradan açık söylüyorum. Talimat verdim genel müdürüme. Bu şekilde yapanları kesinlikle cezalandıracağız" dedi. Eroğlu, DSİ tesislerinin toplu temel atma ve açılış merasimleri için geldiği kentte Kahramanmaraş Valiliğini ve Büyükşehir'i de ziyaret etti.

284 MİLYON LİRA
Vali Vahdettin Özkan'dan brifing alan Bakan Eroğlu, Kahramanmaraş'ın bereketli topraklarına hayat verecek projelerin temelinin atılacağını söyledi. Açılışı yapılacak ve temeli atılacak 26 tesisin 284 milyon lira değerinde olduğuna dikkati çeken Eroğlu, bunların arasında 4 baraj, 1 sulama tesisi, 19 taşkın koruma ve ıslah tesisi ile 2 OGM tesisi olduğunu belirtti. Müteahhitlerin ihalelere ilişkin lüzumsuz itirazda bulunmasını eleştiren Eroğlu, "Önce bize geliyor, itirazı haklı görmediğimiz zaman Kamu İhale Kuruluna gidiyor, orada haklı görmezsek idare mahkemesine gidiyor. Böylece 6-7 ay uzayan şeyler var. Kimse kusura bakmasın ama böyle davranmaya kimsenin hakkı yok. Bunları kara listeye alacağım ve gereğini yapacağım. Öyle bir şey yok. Haklılığı varsa tamam. Zaten inceliyoruz. Bu şekilde yapanları cezalandıracağız" şeklinde konuştu.

ERKOÇ İLE GÖRÜŞTÜ
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ni de ziyaret etti. Eroğlu'nu Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri karşıladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Eroğlu'na yaptıkları hizmetleri anlatarak, projeler hakkında bilgiler verdi. Ziyaretin anısına Başkan Erkoç, Bakan Eroğlu'na üzerinde adının yazılı olduğu Maraş işi ceviz oyma camekân hediye etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhale oyunlarına Eroğlu’dan tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN