Belediye görevlileri muhabiri tartakladı

Mersin’de CHP’li Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’in makam aracı borcundan dolayı haczedildi, belediye çalışanları ile güvenlik olayı görüntüleyen SABAH muhabirine saldırdı

Giriş Tarihi: 18.11.2016
Belediye görevlileri muhabiri tartakladı
Mersin'in merkez Yenişehir ilçesinde yaşayan bir vatandaşa ait 5 dönüm araziyi kamulaştırma yapmaksızın el koyduğu iddiasıyla haklarında açılan davayı kaybeden Yenişehir Belediyesi, mahkemenin verdiği 2 milyon 224 bin liralık cezayı ödemeyince, haciz kararı çıktı. Davacı tarafın avukatları tarafından başlatılan icra işlemi sonucunda, Belediye Başkanı İbrahim Genç'in makam aracına el konuldu. Haciz işlemini görüntülemeye çalışan SABAH muhabiri Deniz Kara, güvenlik görevlileri ve belediye çalışanları tarafından tartaklandı. Tapulu arazisine el koyan Yenişehir Belediyesi'ne dava açan S.M.Ç. ile Ç.Ç.'nin avukatı Murat Altındere ve haciz memurları akşam saatlerinde Yenişehir Belediyesi'ne giderek haciz işlemini gerçekleştirmek istedi. Burada haciz işlemi yapmak için gelen avukatlara belediye çalışanları ve özel güvenlik görevlileri tarafından zorluk çıkarılması üzerine belediyeye polis ekipleri çağrıldı. Bu sırada haciz işleminin gerçekleştirildiği Yenişehir Belediyesine görüntü almak için giden SABAH muhabiri Deniz Kara ile güvenlik görevlileri arasında gerginlik yaşandı.

MAKAM ARACI ÇEKİLDİ
Basın mensuplarının görüntü almasını engellemek için kaba kuvvet kullanmaya kalkan özel güvenlik görevlileri araya giren yetkililer tarafından engellenirken, olay yerine çağrılan polislerin müdahalesiyle CHP'li Başkan İbrahim 33 HS 080 plakalı makam aracına el konularak yediemin otoparkına çekildi. Bu arada aracının otoparka alınmasının ardından belediye çalışanları aracın plakasını söktü. Avukat Murat Altındere, belediyenin kamulaştırma yapılmaksızın el konulmuş olan 5 dönümlük alanın bedeli konusunda açılan davayla ilgili müvekkillerine borcu olduğunu belirterek, "Mahkeme kararıyla icra işlemi başlattık. Yenişehir Belediyesi yaklaşık 1 yıldır icra işlemleri başlatıldığı halde 2 milyon lira civarında bir alacağı ödememe yolunu seçti. Mahkemenin bir kararı var. Türkiye hukuk devleti. Tüm hukuki uyarılara rağmen ödeme yapılmayınca biz de icra müdürlüğüne başvurduk" dedi.

MUKAVEMET GÖSTERDİLER
İcra memurlarıyla birlikte belediyeye gittiklerini anlatan Avukat Altındere, "Mallarını haciz edeceğimizi söyledik. Bunun üzerine kendileri maalesef mukavemet gösterdiler. Güvenlik görevlileri ve çalışanlar şahsımıza, icra müdürümüze ve gazetecilere hukuk dışı bazı davranışlarda bulundu. Bu herhangi bir siyasi dava değil. Bu bir alacak davası. Belediyeyi mahkeme kararlarına uymaya davet ediyoruz. İtirazları varsa bunu mahkemeler aracılığıyla yapsınlar. Fiziki saldırılarla insanların hukuki haklarını kullanmasının önüne geçemezler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye görevlileri muhabiri tartakladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN