Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yardım meleğine belgesel çekildi

Gaziantep’te zenginden alıp fakirlere yaptığı yardımlarla tanınan ve TBMM Üstün Hizmet Ödülü sahibi olan Mehmet Tekerlek’in yaptığı çalışmalar bir belgesele konu oldu

Giriş Tarihi: 20.11.2016
Yardım meleğine belgesel çekildi

Gaziantep'in yardım gönüllüsü Mehmet Tekerlek'in mücadelesi TRT tarafından çekilen belgeselle Türkiye'ye anlatılacak. Belgeselin özel gösterimi Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda yapıldı. "Topla dağıt, dinsin ağıt'' sloganıyla Gaziantep'te yardıma muhtaç ailelere ulaşan Mehmet Tekerlek'in yıllardır yoksullara çare oluyor.

"ALLAH RAZI OLSUN"
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yıllardır azimle insanların yardımına koşan Mehmet Tekerlek'in önemli bir isim olduğunu belirterek, "Onun şahsında alınması gereken dersler ve verilmesi gereken mesajlar var. İyilik yapan ve kent için hayırlı hizmetler yapan biri var ise, yaşarken, 'Allah razı olsun' diyelim ve bu güzelliği bir belgesele dönüştürmek istedik" diye konuştu. Hükümetin sosyal konular için bakanlık kurduğunu hatırlatan Şahin, "Çünkü ailelerimize dokunmak ve onlara yardım elini uzatmak için diğer ilgili bakanlıklar yeterli olmuyordu. Yeni nesil Mehmet Tekerlek ağabeyimizi örnek almalı. Yardımlaşma ve dayanışma ruhumuzu her daim diri tutmamız gerek. Bu nedenle yaşarken hayırlı işler yapan insanlarımıza önem ve değeri vermeliyiz" dedi. Emekli olduktan sonra hayır işlerine daha fazla bulduğunu söyleyen Mehmet Tekerlek, "64 yıldır aksatmadan, yorulmadan bu işi yapıyorum. İnsanlar çok israf yapıyor. Eğer israf önlenirse kimse aç kalmaz. Bu tür çalışmaların aslında gizli kalması makbuldür. Gaziantep'te israfı önleyip, yardımlaşmayı pekiştirmek için çalıştım. Bu süreçte birçok hayırsever destek oldu" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım meleğine belgesel çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN