Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyhan Belediyesi’ne ‘Proje Ödülü’ verildi

Giriş Tarihi: 21.11.2016
Seyhan Belediyesi’ne ‘Proje Ödülü’ verildi

Tarihi Kentler Birliği tarafından 15 yıldır düzenlenen, 'Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nın ödül töreni YAPEX Restorasyon Fuarı'nda yapıldı. Yarışmada Seyhan Belediyesi, Av. Turan Arun Sokağı Sağlıklaştırma Projesi ile Proje Ödülü'ne değer görüldü. Seyhan Belediyesi adına ödülü Belediye Başkanı Zeydan Karalar aldı.

47 BELEDİYE 83 PROJE
Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'na 47 belediye 83 proje ile katıldı. Ödül alan koruma projeleri Yarışma Sergisi'nde katılımcılarla paylaşıldı. Seyhan Belediyesi'nin Av. Turan Arun Sokağı Sağlıklaştırma Projesi, kamusal mekanlar yaratmaya dayalı proje anlayışı, nitelikli tasarım önerileri, kapsamlı detaylandırılmış proje çözümleri ve kentsel koruma sorunlarına bütüncül, stratejik bakış açısı nedeniyle ödüle layık görüldü.

"SAHİP ÇIKACAĞIZ"
Belediye Başkanı Zeydan Karalar, geçmişi 8 bin yıla dayanan Adana'nın tarihi yerlerini onarıp turizme kazandırmaya çalışarak Adana'nın tarihine sahip çıkacaklarını söyledi. Karalar, "Adana'nın tarihi yapılarının korunmasına büyük önem veriyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyhan Belediyesi’ne ‘Proje Ödülü’ verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN