Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adliye personeline ‘Afet bilinci’ eğitimi

Adliye çalışanlarına İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü uzmanları tarafından ‘Afete Hazır Türkiye’ projesi kapsamında ‘eğitim verildi.

Giriş Tarihi: 22.11.2016
Adliye personeline ‘Afet bilinci’ eğitimi

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu ile AFAD Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte, ilk olarak adliyede görev yapan yazı işleri müdürü, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli ve teknik personel eğitime alındı. Bu kapsamda, gruplar halinde verilecek ve 5 hafta sürecek eğitimlerde, 950 adliye çalışanının 'Afet bilinci' eğitimi alacağı belirtildi. Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ümit Şahiner, Adana'nın deprem kuşağı bölgesinde bulunduğunu, bunun için herkesin afete hazırlıklı olması gerektiğini söyledi. Şahiner, "Ümit ediyorum ki bu eğitime ihtiyaç duyacak bir afetle karşılaşmayız ama ne yazık ki doğal afetler yaşanabiliyor" dedi.

TECRÜBELER AKTARILDI
AFAD Adana Müdürlüğü'nde arama ve kurtarma teknisyeni olarak görev yapan Hikmet Eroğlu ile Uğur Yıldırım, 70'er kişilik grup halindeki adliye personeline 'Birey ve Aile Afet Bilinci' konusunda bilgiler verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adliye personeline ‘Afet bilinci’ eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN