‘Hatay Tanıtım Grubu kurulmalı’

Giriş Tarihi: 23.11.2016
‘Hatay Tanıtım Grubu kurulmalı’

Akdeniz Yaş Sebze ve Meyve İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kavak, Hatay’da savaş olduğu algısını yıkmamız için Hatay Tanıtım Grubu’nun kurulması gerekiyor” dedi

Akdeniz Yaş Sebze ve Meyve İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kavak, Hatay'ın üzerinde var olan kötü algıyı yıkmak ve burasının huzur kenti olduğunu anlatabilmek için Hatay Tanıtım Grubu'nun kurulması gerektiğini söyledi. Kavak, "Hatay'da savaş var algısını yıkmalı, Hatay'ın ne kadar huzurlu ve güvenli bir kent olduğunu anlatmalı ve insanları buraya davet ederek, şehrimizin huzur ve güven içerisinde olduğunu göstermeliyiz" dedi.

TANITIM GEREKİYOR
Hatay'ın içeride ve dışarıda iyi tanıtılamadığına dikkat çeken Ali Kavak, kurulacak olan 'Hatay Tanıtım Grubu'nun, bu alanda yaşanan eksikliği giderebileceğini söyledi. Hatay'ın yüzyıllardır barışın, hoşgörünün simgesi ve üç semavi dinin Anadolu'ya ilk giriş noktası olduğuna dikkat çeken işadamı Ali Kavak, kentin tanıtımını sağlayacak bileşenlerin bir araya gelmesi gerektiğini vurguladı.

"BİR ARAYA GELİNMELİ"
Ali Kavak, tanıtım grubunun Vali Erdal Ata ve Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın önderliğinde STK'ların da destekleriyle daha aktif hale getirebileceğinin altını çizerek şunları söyledi: Hatay hakkındaki yanlış algıyı değiştirmek için yapılabilecekler konusunda tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleriyle el birliği içinde çalışmalar yapılmalı. Bunu bireysel olarak değil, birlikte hareket ederek yapmalıyız. Hatay'ın Roma döneminden beri Ortadoğu'da köprü vazifesi yapmış stratejik bir il olduğunu belirten Ali Kavak, "Hatay'da deniz, doğa, kaplıca ve inanç turizmi var. Zamanının en büyük değeri olan İpek Yolu buradan geçmiş. Ovamızın bereketi, gübre ve enerji sektörleri ve yatırıma açık daha birçok sektörle Hatay yatırım anlamında ideal bir şehir. Narenciye, yaş sebze ve meyvede önemli bir potansiyele sahip. Ama ne yazık ki, ilimizi ne içeride ne de dışarıda tanıtabildik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Hatay Tanıtım Grubu kurulmalı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN