Mersin’de ‘çocuk dilenci’ operasyonu

Giriş Tarihi: 23.11.2016
Mersin’de ‘çocuk dilenci’ operasyonu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, vatandaşların yoğun şikayeti üzerine şehrin farklı yerlerinde yaşları 8-15 arasında değişen dilenci çocuklara yönelik operasyon düzenledi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren 444 2 153 Çağrı Merkezi'ne yoğun olarak gelen ihbarlar üzerine Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulan sivil ekipler dilenci çocuklara yönelik operasyon yaptı. 18 yaşından büyüklere Kabahatler Kanunu kapsamında para cezası işlemi uygulandı. Küçük çocuklar ise ailelerine teslim edildi.

"PARA VERMEYİN"
Kalabalık bölgelerde özellikle ana cadde ve bulvarlardaki trafik ışıklarında çalışma yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, dilencilik yapan çocukları alarak ailelerine teslim etti. Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Emniyet görevlilerinin de destek verdiği uygulamada çocuklar ve aileleri sokaklardaki tehlikeler hakkında bilgilendirildi. Ayrıca ekipler, vatandaşların duygularını istismar ederek para dilenen bu şahıslara para verilmemesi hususunda da uyarı yaptı.

CEZA UYGULANDI
Zabıta Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler tarafından yakalanan dilenciler arasında 18 yaşının üzerinde olanların Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddelerince cezai işlem uygulanarak faaliyetlerine son verildiğini bildirdi. 18 yaşın altındaki çocuklar ise Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan mobil ekibe teslim edilerek, gerekli uyarılar yapıldıktan sonra ailelerine teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin’de ‘çocuk dilenci’ operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN