‘En çok çocuklar mağdur oluyor’

Hatay Valisi Erdal Ata, olumsuzluklardan en çok çocukların etkilendiğini belirterek, “Çocukların, haklarını sonuna kadar kullanabildikleri bir dünya temennimizdir” dedi

Giriş Tarihi: 25.11.2016
‘En çok çocuklar mağdur oluyor’
Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Türk ve Suriyeli çocuklardan oluşan bir grup Hatay Valisi Erdal Ata'yı makamında ziyaret etti. Vali Erdal Ata, çocukları kabulünde yaptığı açıklamada, yaşanan gelişmelerden en çok çocukların etkilendiğini söyledi. Hatay Valisi Erdal Ata, Türkiye'de ve dünyada zaman zaman istenmeyen olayların yaşandığını ve bu olaylar içerisinde çocuk haklarının ihlal edildiğini söyledi.

İHLAL EDİLİYOR
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Ali Sandıkçı ve beraberindeki öğrencileri kabul eden Vali Erdal Ata, çocukların dünyanın geleceği olduğunu belirterek, "Çocukların, yasa tarafından kendilerine verilen hakları sonuna kadar kullanabilmeleri, onların huzurlu, mutlu, sağlıklı bir şekilde hayata atılmalarını sağlayacaktır. Ama maalesef zaman zaman çocuk haklarının ihlal edildiğini görüyoruz. Temennimiz bu tür olumsuz olayların mümkün olduğu kadar yaşanmamasıdır" dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Hatay İl Müdür Vekili Ali Sandıkçı da Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle resim sergisi açtıklarını söyledi. Çocukların resim sergisini gezebileceklerini kaydeden Sandıkçı, "Primemall AVM'de '40 hak 40 kartpostal' sergisi açtık. Çocuklarımızı bekliyoruz" diye konuştu. Ziyaret sonrasında Hatay Valisi Erdal Ata, çocuklara günü anısına hediyeler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘En çok çocuklar mağdur oluyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN