Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan Kalyoncu’da ‘İdeal’ söyleşiler

Hasan Kalyoncu Üniversitesi ‘İdealbakış’ başlığıyla düzenlediği söyleşiler ünlü isimleri öğrencilerle buluşturdu. Yazar, araştırmacı, oyuncu ve sanatçılar öğrencilerle sohbet etti, tecrübelerini aktardı

Hasan Kalyoncu’da ‘İdeal’ söyleşiler
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Kulübü'nün "İdealbakış" başlığında düzenlediği söyleşilerde öğrencilerle buluşan ünlü isimler tecrübelerini gençlere aktararak hayat dersi verdi. Model Grubu'ndan Fatma Turgut, tarihçi- yazar Ahmet Şimşirgil, yazar Lütfiye Aydın, araştırmacı Faruk Acar, müzisyen Bedük, yazar Şebnem Burcuoğlu ve oyuncu Serkan Ercan'ın katıldığı söyleşiler yoğun ilgi gördü.

MODEL GRUBU SOLİSTİ
HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinlikte ilk olarak müzik grubu Model'in solisti Fatma Turgut, sahneye çıktı. Turgut müzikle tanışma macerasını anlatarak Model grubunu İzmir'de kurduklarını ve İstanbul'da müzik hayatına devam ettiğini belirtti. Gaziantepli olan yazar Lütfiye Aydın, hayatından kesitler paylaştığı söyleşisinde öğrencilerden araştırmacı olmalarını isterken, ailesinde güvenli bir izlenim bırakmasının başarılarının temelinde önemli bir etki bıraktığını söyledi.

TARİH YOLCULUĞU
Osmanlı tarihiyle ilgili araştırmalarıyla tanınan yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ise, öğrencileri tarihi bir yolculuğa çıkardı. Şimşirgil, televizyon programlarından çok konferanslara önem verdiğini belirterek, yüz yüze iletişime önem verdiğini dile getirdi. Öğrencilere tarihin önemli olaylarından örnekler vererek, tarihte birçok bilinmeyene cevap veren Şimşirgil, birçok doğru olarak bilinenin aslında yanlış olduğunu, doğruyu bulabilmek için derinlemesine araştırma yapmak gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Kalyoncu’da ‘İdeal’ söyleşiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN