Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye-Portekiz İlişkileri güçlendi

Türkiye ile Portekiz arasında dostane ilişkiler bulunduğunu dile getiren Vali Çakacak, iki ülke arasında gerçekleşen ziyaretlerle ilişkilerin daha da iyiye gittiğini söyledi

Giriş Tarihi: 25.11.2016
Türkiye-Portekiz İlişkileri güçlendi
"Türkiye mülteci krizinde aktif rol aldı" sözleriyle ülkemizin Suriyelilere olumlu yaklaşımının çok önemli olduğunu ifade eden Portekiz Ankara Büyükelçisi Paula Leal da Silva Mersin'de yaklaşık 200 bin mültecinin bulunduğunu açıkladı. Portekiz'in Ankara Büyükelçisi Paula Leal da Silva'yı makamında ağırlayan Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Türkiye'deki görevine yeni başlayan Büyükelçi Silva'yı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, görevinde başarı diledi. Türkiye ile Portekiz arasında dostane ilişkiler bulunduğunu dile getiren Vali Çakacak, iki ülke arasında gerçekleşen ziyaretlerle ilişkilerin daha da iyiye götürülmesinin amaçlandığını belirtti.

BÜYÜKELÇİYE PLAKET
Büyükelçi Silva da, Türkiye ile Portekiz'in iki önemli dost ülke olduklarını ve göreve başladıktan sonra ilk olarak Mersin'i ziyaret etmek istediğini söyledi. Büyükelçi Silva, iki ülkenin iş insanlarının karşılıklı yatırım yapmalarını çok önemsediklerini vurgularken, "Türkiye mülteci krizinde aktif rol aldı. Bu kapsamda Mersin'de yaklaşık 200 bin mülteci bulunuyor. Türkiye'nin ve Mersin'in mültecilere olan olumlu yaklaşımı çok önemli" dedi. Suriyeli vatandaşlara gösterilen misafirperverlik için Vali Çakacak'a teşekkürlerini ileten Portekiz'in Ankara Büyükelçisi Paula Leal da Silva'ya Vali Çakacak tarafından günün anlam ve önemini belirten bir plaket takdim etti.

MUHTEŞEM BİR KENT
Portekiz Ankara Büyükelçisi Paula Leal da Silva, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı da ziyaret etti. Mersin'e geldiği andan itibaren kentin güzelliklerini fark ettiğini, ikliminin, doğal güzelliklerinin yanı sıra kentin oldukça modern ve insanlarının sıcakkanlı olduğunu ifade eden Portekiz Ankara Büyükelçisi Paula Leal da Silva, "Mersin'e gelir gelmez içinde yaşadığınız güzelliği fark ettim. Buranın havası çok güzel. Sizin de hizmetlerinizi görme fırsatı buldum" dedi. Başkan Kocamaz, Mersin'in iklim, sanayi, ticaret ve turizm alanında bir cazibe merkezi haline geldiğini ve insanlık tarihi ile yaşıt bir kent olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye-Portekiz İlişkileri güçlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN