Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadına kalkan eller insanlığa kalkmıştır

Giriş Tarihi: 27.11.2016
Kadına kalkan eller insanlığa kalkmıştır

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, “Kadına kalkan el insanlığa kalkmıştır. Onun onuruna, haysiyetine yapılan saldırı tüm insanlığa ve inançlarımıza yapılmıştır” dedi

Kahramanmaraşlı kadınlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Kadına şiddete hayır" etkinliğinde sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kadına yapılan her saldırının tüm insanlığa ve inançlarımıza yapılan bir saldırı olduğunu ifade ederek, "Tüm dünyada kangrenleşmiş bir sorun, kitlesel bir hastalık haline dönüşmüş kadına şiddet konusuna dikkat çekmek üzere burada toplandık. Her şeyden önce bir birey olarak insan onuruna aykırı, toplumun huzur ve refahına engel olan bu sorunla mücadele etmek, şiddetin karşısında durmak ve çözüm yolları üretmek zorundayız" dedi.

"KARŞILARINDA DURACAĞIZ"
Başkan Erkoç şöyle devam etti: "Bir anne, bir eş, bir evlat, bir kardeş, bir komşu, bir arkadaş olan kadın bütün bu vasıflardan önce bir insandır. İnsanda eşrefi mahlûkattır. Yaratılmışların en şereflisidir. Burada kadın ya da erkek demiyoruz, insan diyoruz. Bu nedenle kadına kalkan her el insanlığa kalkmıştır. Onun onuruna, haysiyetine yapılan her saldırı tüm insanlığa ve inançlarımıza yapılmıştır. Bunu yapanların karşısına her zaman dev bir güç olarak çıkacağız." Toplumu, aileyi oluşturan iki temel varlığın kadın ve erkek olduğunu vurgulayan Başkan Erkoç, "İslam dininde kadının erkekler üzerindeki haklarından teferruatlı bir şekilde bahsedilmiş, peygamberimiz sünnetleriyle, hadisleriyle kadının korunmasını emretmiş, cennetin annelerin ayağı altında olduğunu beyan etmiştir. Hayatı boyunca eşlerine ve himayesi altında bulunan hiçbir kadına el kaldırmamış, kötü söz dahi söylememiştir" şeklinde konuştu.

HAK VE ADALET MÜCADELESİ
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) yöneticisi Ebru Esma Kanlıdere, "Bu anlamlı günde kadına şiddete farkındalık oluşturmak için yapılan etkinliğe ses vermek, omuz vermek için bugün buradayız" dedi. AK Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç ise insanlığın büyük bir kesiminin çok yönlü şiddete maruz kaldığı bir çağın kadınları olduklarını ifade ederek, "Yaşamımızın her alanı hak ve adalet mücadelesiyle geçmektedir. İçinde bulunduğumuz çağın olumsuz özelliklerine inat kadınlar olarak dünyayı güzelleştirmeye yönelik çabalarının kaynağı yine de biz olacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadına kalkan eller insanlığa kalkmıştır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN