Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meclis eliyle park işgali

AK Partili meclis üyesi Abdullah Sakarya, halkın kullanımında olması gereken kaldırım ve parklarda mantar gibi biten ve kafeteryaya dönüştürülen büfe işgallerine son verilmesini istedi

Giriş Tarihi: 29.11.2016
Meclis eliyle park işgali

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin AK Partili üyesi Abdullah Sakarya, halkın kullanımında olması gereken kaldırım ve parklarda mantar gibi biten ve zamanla kafeteryaya dönüştürülen büfelerin, kamusal alanları işgal ettiğini söyledi. Meclis kararıyla kamusal alanların ticari alanlara dönüştürüldüğünü belirten Sakarya, yasaya aykırı olan yeşil alan ve kaldırım işgallerine son verilmesini istedi.

SORUŞTURULSUN
Yasal kılıfa sokulmak istenen 157 büfeden 100'den fazlasının Hüseyin Sözlü döneminde yapıldığını vurgulayan Sakarya, "Önce yapıldı daha sonra imar kılıfı gerçekleştirildi. Büfe sahiplerinin ecrimisil dışında 100 ile 150 bin TL arasında para ödediği iddiaları konuşuluyor. Bu iddiaların savcılık tarafından soruşturulması gerekiyor. Bu büfelerden kaçı seçim vaatlerinden dolayı verilmiştir? Büfelerin kimlere verildiğine ve para trafiğine bakılmalıdır" dedi. Kamusal alanların kamusal alandan çıkartılıp ticari alana dönüştürüldüğünü ifade eden Sakara, şunları söyledi: "2015 yılında 1 metrekarelik yeşil alan üretmemiş iken parklar, ticarethaneye dönüştürüldü. Kişiler villalarda oturabilir. Bu villalarda özel bahçeler kurabilirler. Hatta özel hayvanat bahçeleri de kurabilirler. Kendi çocuklarını buraya izolede edebilirler. Onların parka ihtiyacı olmayabilir. Ancak kentteki parklar, tüm Adanalıların kullanımına açıktır. Bu alanların işgaline yol açamazsınız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere Valimizi ve tüm milletvekillerimizi halkın parklarına sahip çıkmaya ve bu istismarı durdurmaya çağırıyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis eliyle park işgali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN