Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye’nin en büyük et borsası kurulacak

Giriş Tarihi: 29.11.2016
Türkiye’nin en büyük et borsası kurulacak

Gaziantep Kent Konseyi, tarım ve hayvancılıkta yaşanan sorunlar ve çözümleri için toplandı. Toplantıda et borsası kurulacağı bildirildi

Gastronomi kenti Gaziantep 16 ay sonunda daha sağlıklı ve hijyenik et için Et Borsası'na kavuşuyor. Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Türkiye'nin en büyük Et Borsası'nın kurulacağını açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep'te ekmek konusunda aşırı şikayetler olduğunu ve acil eylem planlarıyla düğmeye bastıklarını söyledi.

EKMEK SORUNU ÇÖZÜLECEK
Gerekirse halk ekmek için belediyenin de sahaya çıkabileceğini vurgulayan Şahin, "2017 yılında çıkan tüm raporlar için eylem planı yapacağız ve sonuca ulaşacağız. Halk ekmek işine belediye girmiş olsa birçok esnaf akşam evine ekmek götürmek isterken daha farklı sorunlarla karşılaşılacak. İşin içine girmek zorunda kalırsam gireyim ama herkes kendisini düzeltirse sorun kalmayacak" dedi.

EN BÜYÜK KESİMHANE
GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ise Gaziantep'in tarıma dayalı sanayide Türkiye'de birinci sırada yer aldığını belirterek, kentin dünyaya açılan kapı haline getirilmesi gerektiğini bildirdi. Gastronomi kenti Gaziantep'te daha sağlıklı ve hijyenik etlerin muhafaza edilmesi için Et Borsası'nın kurulacağını söyleyen Tiryakioğlu, "Türkiye'nin en büyük kesimhanesi Gaziantep'te" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin en büyük et borsası kurulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN