Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ülke çıkarı için döviz bozdurun’

Giriş Tarihi: 30.11.2016
‘Ülke çıkarı için döviz bozdurun’

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Levent Ali Bostan, ülke menfaati için vatandaşlardan ellerindeki dövizi bozdurmalarını istedi

AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Levent Ali Bostan, 15 Temmuz öncesi ve sonrasında Türkiye'nin üzerinde haince oyunların oynandığını ve bugün de bu oyunların sistematik bir şekilde devam ettiğini ifade etti. Son günlerde dövizde yaşanan artış nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak vatandaşlara ellerindeki dövizleri bozdurmalarını isteyen Bostan, "Yaşanan bu artışlar iyi niyetli değil. 15 Temmuz öncesi ve sonrasında Türkiye'nin üzerinde hâlâ haince oyunlar oynanmaya çalışılıyor" dedi.

"DİRENMEMİZ LAZIM"
Batı'nın Türkiye'yi üçüncü dünya ülkesi olarak gördüğünü kaydeden Bostan, "Batı, kendisine boyun eğilmemesinin hıncıyla hain planlarını peş peşe devreye sokuyor. New York'ta karanlık güçlerin Türkiye masasında 'Türk ekonomisini batıracağız göreceksin' diyen Rotchild ve Kissenger hainlerine karşı direnmemiz lazım. Doları ve Euro'yu aşırı yükselterek faizin Merkez Bankası tarafından artırılması hedeflenmekte ve Türkiye gereksiz yere borçlandırılmaya çalışılmaktadır" diye konuştu. Dövizin artmasının global bir durum olduğunu vurgulayan Levent ali Bostan, "Bundan sonraki süreç daha büyük oranlı faiz artırımına gerekçe yaratmak için manipüle haberler olacak. Türkiye'ye geçmişte de aynı oyun oynandı. Kamunun, bankacılık sektörünün, bireylerin bugün itibari ile döviz sorunu yok. Bankalar yabancı para cinsi borçlarını yenilemekte sorun yaşamıyor. Ekonomide kimsenin panik yapmasını gerektirecek bir durum yok" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ülke çıkarı için döviz bozdurun’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN