Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sırrıberk ARSLAN: Gözün aydın Kahramanmaraşlım

Giriş Tarihi: 5.5.2017
Gözün aydın diyorum değerli hemşerilerime çünkü 77 yıldır bu şehrin kalbi konumundaki Ulu Cami, Kıbrıs Meydanı, Trabzon Caddesi yani Kale ile Hükümet Konağı arasındaki güzergâhta yayalaştırma çalışması başladı.
Büyükşehir Belediyesi'nin Ulaşım ve Çevrecilik uzmanlarının denetim ve kontrolünde projeyi uygulayacak olan ekip gece gündüz çalışıyor.
Bugüne kadar gelmiş belediye başkanları, ne yazık ki bu şehrin geleceğini, yaşayanların refahını, yaşamsal standartlarını yükseltmeyi düşünmek yerine 'koltuğuma zararı dokunur' gibi 'sığ' bir düşünceyle zümre baskısı olacağı korkusuyla bırakın kazma vurmayı, konuşmaya bile cesaret edemezken, ulaşım konusuna Allah razı olsun Fatih Erkoç duyarsız kalmadı.
Kıskananlar çatlasa da, hasetlerinden patlasa da 'Dağlarında keklik öter keven biter. Ovasında turaç öter' gibi yakılan türküleriyle yeraltı/ yerüstü tüm coğrafi zenginlik ve güzellikleri tarihe kazınan Kahramanmaraş'a ve bu şehrin insanına yakışanı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç yapıyor.
Dünyanın gelişmiş şehirlerine bakıldığında da kent merkezlerinin yayalaştırıldığı, araç trafiğinin azaltılmasıyla şehirlerde cazibe merkezlerinin oluşturulmuş olduğunu görülüyor.
Halka doğruları objektif bir şekilde anlatmak olan asli görevim bir yana, bu şehirde yaşayan olarak iddia ediyorum, bu projenin vatandaşları ve bölgedeki esnafı rahatlattığını gördüklerinde eminim onlar benim gibi yazacak köşeleri yok ama iş yerlerinin önüne 'Teşekkürler Büyükşehir'in büyük başkanı Fatih Erkoç' diye yazacaklar.
İddia ediyorum çünkü bu yazıyı yazmadan saatler öncesinden Büyükşehir'in ulaştırmasından sorumlu danışmanı Fatih Bülbül'den projenin detaylarını 3D çalışması üzerinden öğrendim.
Sosyo-ekonomik açıdan önemli olan bu yayalaştırma projesi tamamlanıp hayata geçtiğinde aydınlatmadan yer döşemelerine, oturma alanlarından yaşam alanlarına kadar oldukça modern bir yapıya kavuşacak olan Trabzon Bulvarı artık hem vatandaşlarımız hem de esnafımız için bir cazibe merkezi haline gelecek.
Yakında buna hep birlikte şahit olacağız. Ben şahsım ve şehrinin geleceğini kendi menfaatinden daha ön planda tutan bulvar üzerindeki tüm esnaf kardeşlerim adına 'İnsan hakkını ön plana alıp, insan, tarih, doğa ve kültür bütünlüğünü esas alan bu cesaretli çalışmasından dolayı Sayın Fatih Erkoç'a teşekkü
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırrıberk ARSLAN: Gözün aydın Kahramanmaraşlım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN