Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Unutulan oyunlar deklanşöre yansıdı

Arbella Makarna’nın düzenlediği ve 4 kategoride 42 ülkeden bin 157 fotoğraf sanatçısının katıldığı Türkiye’nin en büyük uluslararası fotoğraf yarışmasında, en iyiler belli oldu

Giriş Tarihi: 7.5.2017
Unutulan oyunlar deklanşöre yansıdı
Arbella Makarna'nın bu yıl yedincisini düzenlediği Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Yarışmaya, 'Makarna ile Sağlıklı Yaşam', 'Geçmişten Geleceğe Çocuk Oyunları', 'Spor' ve 'Serbest' kategorilerinde 42 farklı ülkeden bin 157 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı katıldı. Toplam 8 bin 909 fotoğrafın gönderildiği yarışma Türkiye'den organize edilen en büyük uluslararası yarışmalardan biri oldu.

MADALYA VERİLDİ
Arbella Makarna Uluslararası Fotoğraf Yarışması; FIAP, GPU ve TFSF gibi üç büyük kuruluşun onayı ile düzenlendi. Yarışmada, para ödüllerinin yanı sıra FIAP ve GPU'dan toplam sekizer altın, gümüş ve bronz madalya ile 48 mansiyon ve 229 sergileme ödülü verildi. Ayrıca Arbella temsilcisi tarafından seçilen bir eser sahibine 'Arbella Özel Ödülü' ve 'TFSF Özel Ödülü'nün yanı sıra FIAP tarafından yarışmada en fazla derece alan sanatçıya da 'En İyi Fotoğrafçı Ödülü' verildi.

BÜYÜYEN YARIŞMA
Arbella Makarna Genel Müdürü Abdulkadir Külahçıoğlu, "Her geçen yıl katılan ülke sayısı, fotoğraf sanatçısı sayısı ve fotoğraf sayısı artıyor. Fotoğraf sanatçılarımızla dünyayı gezdik, tekrar çocuk olduk, top koşturduk, seksek oynadık, evrensel yiyecek makarna ile dünya turuna çıktık, evrensel ve yöresel sportif faaliyetleri fotoğraf karelerine taşıdık, at sırtında cirit oynadık, dağlarda kayak yaptık. Gönderilen eserlerin her biri kalitesi, bakış açısı ve verdiği mesajla çok özeldi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Unutulan oyunlar deklanşöre yansıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN