Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fırtına gibi

Mersin’de 2 yıl önce başladığı güreş eğitiminde büyük ilerleme kaydeden down sendromlu 8 yaşındaki Fatih Emirhan Özkan, özel turnuvalarda çıktığı minderde fırtına gibi esiyor

Giriş Tarihi: 8.5.2017
Fırtına gibi
Mersin'de yaşayan 8 yaşındaki down sendromlu Fatih Emirhan Özkan, 2 yıl önce başladığı güreşle hem fiziksel, hem de zihinsel gelişiminde büyük ilerleme sağlayıp, antrenöründen öğrendiği teknikleri özel turnuvalarda çıktığı minderde sergilemeye başladı. Down sendromlu doğan ve 3-4 yaşlarında jimnastiğe başlayan Emirhan, sağlık durumu el vermediği için bu sporu bırakmak zorunda kaldı.

GÖSTERİ MAÇINA ÇIKTI
Geçirdiği kalp ameliyatı nedeniyle de vücut gelişimi yaşıtlarına göre geri kalan Emirhan, güreş antrenörü Ali Burak Toy sayesinde 6 yaşında güreşle tanıştı. Mersin Güreş Eğitim Merkezi'ne gelen Emirhan, güreşte 2 yılda birçok teknik öğrendi. Antrenörü Toy ile iyi anlaşan ve özel müsabakalarda mindere çıkan Emirhan, en son Minikler Türkiye Şampiyonası'nda gösteri müsabakası yaptı.

İKİ YILDIR GÜREŞTE
Anne Esin Türkmen, Emirhan'ın güreşle hayat bulduğunu belirtti. Türkmen, down sendromlu çocukları olan ailelere, çocuklarını spora yönlendirip özellikle güreşle tanıştırmaları tavsiyesinde bulundu. Güreş antrenörü Ali Burak Toy, minderde Emirhan'ın diğer sporcular gibi güreştiğini belirtti. Toy, "Yaklaşık 2 yıldır güreş yapıyoruz. Çeşitli yarışmalarda gösteriler sunduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırtına gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN