Gençleri bataklıktan AMATEM kurtaracak

Giriş Tarihi: 8.5.2017
Gençleri bataklıktan AMATEM kurtaracak

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, “Gençlerimizi uyuşturucu bataklığından kurtaracağız. Bu konu da da en önemli yardımcımız AMATEM olacak” dedi

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi'nde (AMATEM) incelemelerde bulundu. Merkezde tedavi gören hastaları da ziyaret eden Çakacak, tedavi süreçleri hakkında kendilerinden bilgi aldı. Madde kullanımı yaşının giderek düşmesinin tüm dünyada toplumsal bir tehdit oluşturduğuna dikkat çeken Çakacak, madde bağımlılığından kurtulan gençlerin istihdamı için önemli kararlar aldıklarını söyledi.

MERKEZİ İNCELEDİ
Hastaların tedavi sonrasında sosyal hayata entegre olmasını sağlayacak olan eğitimlerin verildiği konferans salonunu, hastalar tarafından yapılan el işi ürünlerin yapıldığı uğraşı odaları ile hastalara kitap okuma alışkanlığı ve araştırma yapma becerisi kazandırmayı hedefleyen kütüphaneyi de inceleyen Çakacak, hastalar tarafından yapılan el işi ürünlerinin satışından elde edilen gelirle hastaların kullanabilecekleri malzemelerin temin edildiğinin bilgisini aldı. Uyuşturucunun uluslararası boyutta önemli bir sorun haline dönüştüğünü ve toplumsal bir tehdit oluşturmaya başladığının belirten Vali Çakacak, gençler arasında madde kullanım yaşının her geçen gün düştüğünü ifade etti. Çakacak, gençlerin başta uyuşturucu bağımlılığı olmak üzere tüm kötü alışkanlıklardan korunmasının zorunlu olduğunu vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençleri bataklıktan AMATEM kurtaracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN