Mezitli Belediyesi yanlıştan döndü

Giriş Tarihi: 8.5.2017
Mezitli Belediyesi yanlıştan döndü

Mersin’de CHP’li Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, tepkiler üzerine Fatih Mahallesi’nin 30 yıllık parkını yıkıp yerine kültür merkezi yapmaktan vazgeçti

Mersin'de CHP'li Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, halktan gelen tekiler üzerine büyük bir yanlıştan döndü. Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan Fatih Mahallesi içerisindeki 30 yıllık Fatih Parkı'nı yıkıp kültür merkezi yapmak isteyen Tarhan, mahalle sakinlerinin büyük tepkisi sonrası geri adım attı. Kentteki sayılı yeşil alanın beton yığınına dönüşmesini istemeyen vatandaşlar, kültür merkezinin Fatih Parkı'na yapılmasını istemedi. Giderek artan tepkiler üzerine Başkan Tarhan, geri adım atarak projeyi durdurma kararı aldı.

GEÇİCİ OLARAK
SABAH Güney'in 'Mezitli Belediyesi Gözünü Yeşile Dikti' haberi sonrasında karar alan CHP'li Neşet Tarhan, yazılı açıklama yaparak kültür merkezi projesini durdurduklarını belirtti. Tarhan, konunun farklı noktalara çekildiğini iddia ederek, "Mezitli'nin en büyük ihtiyaçlardan birisi kültür merkezidir. Kültürel etkinliklerin gerçekleştirileceği bir salonun olmaması gerçeğinden yola çıkarak hayata geçirdiğimiz kültür merkezi projemizi, bir takım çevrelerin olayı çok farklı noktalara taşıma çabası nedeniyle geçici olarak durdurmuş bulunuyoruz" dedi.

VATANDAŞ MEMNUN
Karardan memnun olan vatandaşlar, Neşet Tarhan'ın büyük bir hatadan döndüğünü belirterek, "Genç yaşlı herkesin gezdiği, dinlendiği ve huzur bulduğu Fatih Parkı'nın yıkılmasına razı değildik. Karar çok doğru. İnsanların nefes aldıkları bir yer burası, başka nefes alacak yerimiz yok" dedi. Fahri Akça (58), "Sosyal belediyecilik insanları mutlu etmeyi gerektirir. Kültür merkezi de bir ihtiyaç ama yeri burası değil. Başkan kültür merkezini başka yere yapabilir. Alınan karar hepimizi mutlu etti" diye konuştu.

"SÖZDE ÇEVRECİLER"
Mezitli Belediyesi olarak yeşil alanı rant kapısına çevirenlerle mücadele ettiklerini öne süren ancak çocukların tek oyun alanı olan Fatih Parkı'nın yerine kültür merkezi yapmayı planlayan Tarhan, mahalle sakinlerine de 'sözde çevreciler' dedi. Daha önce Mezitli'de rant için yeşil alanı işgal eden işletmeleri kapattıklarını hatırlatan Tarhan, "Ticari anlamda yapılanan yeşil alan ve hizmet alanları adeta kişisel rant aracı haline getiren işletmeleri yıktık ve yıkmaya devam edeceğiz. Sözde çevreci grupların verdiğimiz mücadelede sessiz kalmaları manidardır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezitli Belediyesi yanlıştan döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN