‘Hadsiz’ mühendis cezaevine konuldu

FETÖ’nün mahrem imamlarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 20 kişiden 10’u tutuklandı. ‘Said’ kod adlı Muharrem Eşsizoğlu’nun kelepçeli şovu ‘hadsizlik’ olarak nitelendirildi

Giriş Tarihi: 10.5.2017
‘Hadsiz’ mühendis cezaevine konuldu
Adana'da FETÖ/ PDY'nin mahrem imamlarına yönelik düzenlenen operasyonda 20 şüpheliden 10'u tutuklandı. Tutuklananlar arasında bulunan Diyarbakır nüfusuna kayıtlı elektrik mühendisi Muharrem Eşsizoğlu'nun örgüt içerisinde 'Said' kod adını kullandığı, emniyette görevli komiser grubunun sohbet imamı olduğu, himmet paralarını topladığı ortaya çıktı.

MÜHENDİS GRUBU
Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ/ PDY'nin mahrem imamlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 20 kişi adliyeye sevk edildi. Mahrem imamlardan öğretmenler Ali Sonuç, Bekir Öçay, Hacı Ali Sarı, Murat Alçı, Hüseyin Karadağlı, Mehmet Ali Teke, elektrik mühendisi Muharrem Eşsizoğlu, işçi Mustafa Şaşmaz, doktor Derviş Gökdoğan ile Şükrü Şendoğan tutuklandı. İtirafçı olan 9 şüpheli sevk edildikleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce bağlı bulundukları polis merkezine imza atma, yurt dışına çıkış yasağı ve bulunduğu şehri terk etmeme şartıyla adli kontrol altına alındı. 1 şüpheli ise delil durumu göz önüne alınarak bağlı bulunduğu polis merkezine belirli gün ve saatlerde imza atma şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklanan mahrem imamlar arasında en göze çarpanı ve adliyeye götürülürken kelepçeli kollarını havaya kaldırarak şov yapan mühendis Muharrem Eşsizoğlu'nun Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Yapım Onarım Proje Müdürlüğü'nde görev yaptığı daha önce de TEDAŞ'ta çalıştığı anlaşıldı. Eşsizoğlu'nun örgüt içerisinde 'Said' kod adını kullanarak emniyet müdürlüğünde görevli komiserlerin sohbet imamlığını yaptığı da ortaya çıktı. Eşsizoğlu'nun ayrıca emniyetteki FETÖ'cülerle irtibat kurarken özel kodlar kullandığı da vurgulandı.

YURTDIŞINA ÇIKIYOR
Örgütün haberleşme programı ByLock'u sürekli kullanan Eşsizoğlu'nun üniversite yıllarında Işık Evleri'nde kaldığı, okulu bitirdikten sonra elektrik mühendisi olarak çalıştığı ve meslek odaları noktasında FETÖ'ye hizmet verdiği tespit edildi. Eşsizoğlu'nun bir başka dikkat çeken yanı ise yılda iki üç kez yurtdışına çıkması ve bu ziyaretlerde örgütle bağlantı kurup, aldığı talimatları yurda döndüğünde faaliyete geçirmesi oldu. Tutuklanan Eşsizoğlu'nun geçtiğimiz yıl Aladağ ilçesinde 10'u öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği yurt yangınında bilirkişi olarak görev yaptığı belirlendi. Ayrıca TEDAŞ'ta görevli iken, 2010 yılında 12 yaşındaki Ceren Kerpiçkesen'in yüksek gerilim hattına kapılarak ölümünden sorumlu tutulup yargılandığı da ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Hadsiz’ mühendis cezaevine konuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN