Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komisyon üyeleri Aladağ’da çalıştı

TBMM Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, hükümetin bütçesinden en yüksek payı eğitime ayırdığını söyledi

Giriş Tarihi: 12.5.2017
Komisyon üyeleri Aladağ’da çalıştı
Adana'nın Aladağ ilçesinde 29 Kasım 2016'da özel öğrenci yurdunda çıkan yangında 10 öğrenci, yurt yetkilisinin 6 yaşındaki kızı ve bir eğitmen olmak üzere, 12 kişinin hayatını kaybettiği, bazı öğrencilerin de yaralandığı olayın ardından kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, yerinde incelemelerde bulunmak üzere Aladağ'a geldi.

YERİNDE İNCELEME
TBMM Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, komisyonun bugün burada bulunma amacının elim kazayı oluş biçimi, nedenleri ve sonuçlarıyla irdelemek ve bundan sonrasına dair alınacak tedbirlerle ilgili bir de yerinde inceleme yapmak olduğunu kaydetti. Sarı, hükümetin bütçesinden en yüksek payı eğitime ayırdığını, buradan 13,7 milyar liranın da derslik ve yurt yapımı için kullanılacağını bildirdi.

İYİ BİR GELECEK
Sarı şunları söyledi: "Komisyonumuz, kamusal eğitim ve barınma haklarının tüm öğrenciler için güvence altına alınması için çalışmalarını sürdürmektedir. Yerinde inceleme yapmak, ailelerle görüşüp acılarını paylaşmak ve çocukların ihtiyaçlarını yerinde tespit edip, eksikleri belirlemek için ilçedeyiz. Raporumuzla çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlamak için onlara katkıda bulunacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komisyon üyeleri Aladağ’da çalıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN