1 günlük bebeğe kalp pili takıldı

Giriş Tarihi: 13.5.2017
1 günlük bebeğe kalp pili takıldı

Anne karnındayken kalp yetmezliği teşhisi konan bebek doğumundan bir gün sonra Gaziantep’te kalp pili takılarak yaşama tutundu

Anne karnındayken kalp yetmezliği teşhisi konan bebek henüz 1 günlükken Gaziantep'te takılan kalp pili sayesinde yaşama tutundu. Diyarbakır'da Sedat ve Derya Taş çiftinin bebeklerine anne karnındayken kalp yetmezliği teşhisi kondu. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde dünyaya gelen Taş çiftinin kız bebekleri Sağlık Bakanlığı'na ait helikopterle Gaziantep'e getirildi.

BAŞARILI GEÇTİ
Şahinbey Araştırma ve Uygulaması Hastanesi'ne kaldırılan henüz bir günlük bebek yapılan tetkiklerin ardından ameliyata alındı. Başarılı geçen operasyonla kalp pili takılarak hayata tutunan bebek ailesini sevince boğdu. İnşaat işçisi olarak çalışan baba Sedat Taş, "Kızımız ameliyattan sağlıklı bir şekilde çıktı. Helikopterle Gaziantep'e geldik, kimse para istemedi. Hastanenin misafirhanesinde konakladım. Allah devletimizden razı olsun" dedi.

NORMAL SEVİYEDE
Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen bebeğin ameliyatına katılan Pediatrik Kardioloji Uzmanı Uzman Dr. Hüseyin Yıldız, "Kalp yetmezliği olan bir günlük bebek hastanemize geldi ve başarılı bir operasyonla kalp pili takıldı. Bundan sonraki süreçte bebek hastaneden taburcu olmasının ardından 6 ayda bir kontrol edilecek" dedi. Yrd. Doç. Dr. Aslıhan Abbasoğlu da ameliyatın ardından yeni doğan ünitesine kaldırılan bebeğin kalp ritminin sağlıklı bebek seviyesinde olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 günlük bebeğe kalp pili takıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN