Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konteynırdan modern tesise

Giriş Tarihi: 16.5.2017
Konteynırdan modern tesise

Konteynırı kulüp binası olarak kullanan, kahvehanede soyunup çamurlu tarlada antrenman yapan Çukurova Gençlerbirliği Spor Kulübü artık modern bir tesise sahip

Yaklaşık 300 sporcusuyla amatör sporda 14 yıldır mücadele eden Çukurova Gençlerbirliği çamurlu tarlada antrenman yapmaktan, kahvehane köşelerinde soyunup giyinmekten ve konteynırı kulüp binası olarak kullanmaktan kurtuldu. Büyük sıkıntılar yaşayan kulübün durumu SABAH Güney'de "Amatör spor çamura battı" manşetiyle duyuruldu. Bunun üzerine harekete geçen Seyhan Belediyesi, Kulüp Başkanı Murat Kocaman ile görüşerek Pınar Mahallesi'ndeki modern bir tesisi kulüp adına tahsis etti. Başkan Kocaman, çok mutlu olduklarını söyledi.

300 SPORCU
Değişik yaş gruplarında yaklaşık 300 sporcusu bulunan Çukurova Gençlerbirliği'nin binası Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılarak yıkılınca ortada kalmış ve zor günler yaşamıştı. SABAH Güney'de yayınlanan haber sonrasında Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın talimatı ile ekipler kulüp yöneticileriyle görüştü ve önemli bir adım atıldı. Pınar Mahallesi'nde kısa sürede içerisinde 2 binalı, soyunma odalı, mutfaklı, yönetim odası ve nizami bir halı saha bulanan tesise kavuşan Çukurova Gençlerbirliği sahaya çıkarak çalışmalarına başladı.

HALKA DA AÇIK
Büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirten Başkan Murat Kocaman, "SABAH Güney'e ve Seyhan Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz. Yüzlerce sporcumuz ile ortada kalmıştık ve bizlere sahip çıktılar" dedi. Şimdi haftanın 7 günü geleceğin yıldız adaylarının sahaya çıktığını belirten Başkan Murat Kocaman, "Belediyenin 5 yıllığına bizlere tahsis ettiği tesisimiz, bizim kullanmadığımız dönemlerde halka açık olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konteynırdan modern tesise
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN