Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lezzet fuarına Yüreğir damgası

Adana’da düzenlenen Gurme 2017 10. Fuarı’nda, unutulmaya yüz tutan lezzetleri sunan Yüreğir Belediyesi fuara damga vurdu

Giriş Tarihi: 18.5.2017
Lezzet fuarına Yüreğir damgası
Yüreğir Belediyesi, TÜYAP Adana Fuarcılık tarafından düzenlenen Gurme 2017 10. Gıda ve Yöresel Lezzetleri Fuarı'na damgasını vurdu. Yüreğir Belediyesi Kültürevleri aşçılık öğretmenleri ve öğrenciler unutulmaya yüz tutan kültürlerin ve yöresel lezzetleri, uygulamalı olarak ziyaretçilere sundular. Andız palazası, portakallı yüzük çorbası, portakallı bici bici gibi yöresel yemek ve tatlılar tam not aldı. 4 gün devam eden fuar boyunca Yüreğir Belediyesi standında ziyaretçilere sıkma, aşlama, yayık ayranı ikram edildi. Kültürevleri öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan unutulmaya yüz tutan yöresel yemekler ikram edildi. Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Anadolu mutfağının çok zengin olduğunu bu zenginliği narenciye ile bütünleştirmek istediklerini belirtti.

LEZZETLER UNUTULMASIN
Unutulmaya yüz tutan, sağlık açısından önemli olan tatlı ve yemekleri de tekrar yaşattıklarını belirten Başkan Çelikcan, "Kültürevlerimizde aşçılık eğitimi veren öğretmenlerimiz Adana'da düzenlenen Gurme 2017 Fuarı'nda andız palazası, portakallı yüzük çorbası, portakallı bici bici yaparak vatandaşların beğenisine sundular. Bici bici ve yüzük çorbasına bölgemizin önemli bir meyvesi olan portakal koyarak zenginlik kazandırdık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lezzet fuarına Yüreğir damgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN