Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyrut-Adana turizm köprüsü

ATAK A.Ş., Adana Ticaret Odası ve Çukurova Kalkınma Ajansı ortaklığıyla yürütülen Beyrut-Adana Turizm Köprüsü projesi sağlam adımlarla ilerliyor

Giriş Tarihi: 20.5.2017
Beyrut-Adana turizm köprüsü
Geçtiğimiz yıl ağustos ayında Adana Ticaret Odası ve ATAK A.Ş. Başkanı Atila Menevşe ve Genel Müdür İlhami Günsel'in Beyrut temasları ile başlayan proje, Lübnanlı turizmcilerin Kasım ayında Adana'da ağırlanmasıyla ilk aşamasını başarıyla tamamlamıştı. 50'den fazla Lübnanlı turizmcinin ve çok sayıda Adanalı turizmcinin katıldığı toplantılarda 189 adet ikili iş görüşmesi gerçekleştirilmiş ve iş bağlantıları yapılmıştı.

HARİRİ KONUK EDECEK
Geçtiğimiz günlerde Beyrut'a giden ATAK Genel Müdürü İlhami Günsel, Lübnan'ın en büyük tur operatörü Nakhal ve özel havayolu Wings of Lebanon ile sponsorluk anlaşması yaptıklarını belirterek "İkinci aşama çalışmaları ile Beyrut-Adana hattının önemi daha da artacak. Projemizi, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği ilk günden bu yana güçlü şekilde destekliyor" dedi. Beyrut Büyükelçisi Çağatay Erciyes de, projenin Türkiye- Lübnan ilişkileri açısından büyük önem taşıdığını belirterek "Haziran ayında Beyrut'u ziyaret edecek olan Adana turizm heyetinin bizzat Başbakan Saad Hariri tarafından kabul edilecek olması, Lübnan hükümetinin de projeye özel önem verdiğini gösteriyor" diye konuştu.

TİCARET KÖPRÜSÜ
Adana heyetinin Beyrut'a yapacağı ziyaretin ardından bir dizi önemli çalışma gerçekleşecek. Çalışmalar kapsamında Beyrut ve Adana destinasyonları için her iki şehirde karşılıklı açık hava reklamları yapılacak, ayrıca çeşitli etkinliklerle gurme-kültür-eğlence- alışveriş-sağlık turizmi gelişimi için tanıtımlar organize edilecek. Beyrut-Adana Turizm Köprüsü ve devamındaki Ticaret Köprüsü çalışmalarının başlamasından bu yana, Lübnanlı yatırımcı ve işadamlarının da Adana'ya ilgisi arttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyrut-Adana turizm köprüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN