Uyuşturucunun kökü kazınacak

Giriş Tarihi: 1.7.2017
Uyuşturucunun kökü kazınacak

Vali Mahmut Demirtaş, Adana’nın, madde bağlantılı ölümlerde İstanbul ve Antalya’yı takip ettiğini belirterek, “Kentin gündeminden uyuşturucuyu çıkarmak zorundayız” dedi

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, kentin gündeminden uyuşturucuyu çıkartmak zorunda olduklarını belirterek, "Üretim, satış ve kullanım zincirlerini kırmalıyız. Adana'da uyuşturucunun esamesi dahi okunmayıncaya kadar, var gücümüzle mücadeleye devam etmeliyiz. Güvenlik güçlerine talimat verdim. Adana'da girilmedik hiçbir mahalle ve sokak kalmayacak" dedi.

SADECE NARKOTİK İŞİ DEĞİL
"Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Günü" kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan Vali Demirtaş, "Uyuşturucu suçunun toplumsal yansıması, cinayet, sahtecilik, hırsızlık, silah kaçakçılığı, sınır ihlalleri ve terör finansmanı olarak karşımıza çıkıyor. Uyuşturucu ile mücadeleyi sadece narkotik polisinin işiymiş gibi görmek, büyük fotoğrafı teşhis edememek anlamına gelir" diye konuştu.

232 KİŞİ CAN VERDİ
2013 yılında dünyada 15-64 yaş arasındaki her 20 kişiden birinin uyuşturucu kullandığını kaydeden Demirtaş, Türkiye'de doğrudan madde bağlantılı ölümlerin toplam sayısının kayıtlara 232 olarak yansıdığını söyledi. Demirtaş, "Adana, doğrudan madde bağlantılı ölümlerde, İstanbul ve Antalya'yı takip ediyor. Bu durum, görev sorumluluğumuzu daha da arttırıyor" şeklinde konuştu. Adana'nın gündeminden uyuşturucuyu çıkartacaklarını kaydeden Demirtaş şöyle dedi: "Uyuşturucu ile var gücümüzle mücadeleye devam etmeliyiz. Güvenlik kuvvetlerimize, Adana'da girilmedik hiçbir mahalle, sokak kalmayacak şekilde planlamalarını yapmaları talimatını verdim. Yavrularımızı bu illetten kurtarmak ve uzak tutmak için gereken her türlü mücadeleyi vermeye hazırız."

?TATBİKAT YAPILDI
Toplantının ardından İl Emniyet Müdürü Osman Ak, İl Jandarma Komutanı Albay Fatih Yılmaz'ın da katılımıyla Valilik bahçesinde narkotik köpekleri; 'Coco', 'Oscar' ve 'Radar' ile tatbikat yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucunun kökü kazınacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN