Engelli oğlunun eli ayağı oldu

Gaziantep’te 15 yıl önce kas hastalığına yakalanarak tekerlekli sandalyeye mahkum olan Nevzat Şahan’ın tüm ihtiyaçlarını babası karşılıyor

Giriş Tarihi: 4.7.2017
Engelli oğlunun eli ayağı oldu
Gaziantepli Cengiz Şahan, 15 yıl önce kas hastalığına yakalanarak tekerlekli sandalyeye mahkum olan ve kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan oğluna özenle bakıyor. Şahinbey ilçesi Turan Emeksiz Mahallesi'nde annesi, babası ve iki kardeşiyle yaşayan Nevzat Şahan (28), 15 yıl önce rahatsızlanınca hareket yeteneğini büyük ölçüde kaybetti. Yapılan kontrollerde kas hastalığına yakalandığı belirlenen Şahan, tedaviye rağmen iyileşemedi.

İŞE GİDEMİYOR
Annesi şeker hastası olan Nevzat ile genellikle baba Cengiz Şahan ilgileniyor. Baba Şahan, günün büyük bölümünü birlikte geçirdiği oğlunun sosyal hayattan kopmaması için elinden geleni yapıyor. Tekerlekli sandalyeyle gezdirdiği oğlunu, engelliler derneğine de götürüp getiren baba, oğlunun adeta eli ayağı oluyor. İnşaat işçisi baba Şahan, oğluna baktığı için çalışmaya gidemiyor, bu nedenle evin geçimi engelli bakım ücretiyle sağlanıyor.

DESTEK GEREKİYOR
Bedensel engelli Şahan ise tüm ihtiyaçlarını karşılayan babasına minnettar olduğunu kaydetti. "Babam beni dışarı çıkarıyor, gezdiriyor, yatmama kalkmama yardımcı oluyor. Allah razı olsun" diyen Şahan, çok sevdiği babasının kendisi için büyük fedakarlık yaptığını ifade etti. Gaziantep Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı Halil İbrahim Oğul da ailenin evinin fiziki açıdan kötü durumda olduğunu, hayırseverlerden destek beklediklerini belirtti.

ARKADAŞ GİBİLER
Cengiz Şahan, eşinin de yaşlılığa bağlı çeşitli rahatsızlıkları bulunduğunu, o nedenle oğluyla kendisinin ilgilenmek zorunda olduğunu söyledi. Yıllar içinde oğluyla arkadaş gibi olduklarını anlatan Şahan, "Oğluma, yemesinden içmesine kadar her konuda destek veriyorum. Bir bardak suyu bile alacak durumu yok. Nevzat'a bakmam, yardımcı olmam gerekiyor. Annesi de şeker hastası olduğundan Nevzat'ı istediği yere götüremiyor, gücü yetmiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli oğlunun eli ayağı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN