Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıyıboyu Caddesi’ne gecikmeli müdahale

Adana Büyükşehir Belediyesi, birçok noktasından çökerek tehlike yaratan kaldırıma gecikmeli olsa da müdahale etti. Kıyıboyu Caddesi’nde başlatılan çalışmalar aralıksız bir şekilde sürüyor

Giriş Tarihi: 4.7.2017
Kıyıboyu Caddesi’ne gecikmeli müdahale
Adana Büyükşehir Belediyesi, Kıyıboyu Caddesi'nde çöken ve yayalar için tehlike yaratan kaldırıma aylar sonra müdahale etti. Bölgede hummalı bir çalışma sürerken vatandaşlar, aynı hataların tekrardan yaşanmamasını istedi. Daha önce yaptıkları uyarıların dikkate alınmadığını belirten vatandaşlar, "Biz bu kaldırım çöker diye uyarmış ve kısa bir süre sonra çökmüştü. Umarım bundan ders almışlardır" dedi.

"ÇÖKER" DEMİŞTİK
Büyükşehir Belediyesi, Mayıs 2015'te Kıyıboyu Caddesi'nin Özen Köprüsü ile Kanal Köprü arasında kalan bölümünde çalışma başlattı. 3 ayda bitmesi planlan çalışmalara aradan aylar geçmesine rağmen bir türlü tamamlanmadı. Mahalle sakinlerinin bu duruma gösterdikleri tepki "3 ayda biter dediler 15 ay oldu hâlâ yok" başlığıyla SABAH Güney'in 18 Ağustos 2016 tarihli sayısında yer almıştı. Bu haberde kaldırımların gayri ciddi yapıldığı ve her an çökebileceği iddialarına yer verilmişti.

AYLAR SONRA
Büyükşehir bu uyarıları dikkate almayınca korkulan oldu. 29 Aralık 2016'daki sağanak yağıştan sonra bozulmaların baş gösterdiği kaldırım, birçok noktasından çöktü. Çökme anında kaldırımın boş olması olası bir facianın önüne geçti. Büyükşehir Belediyesi, çalışmalara başladıktan 2 yıl, çökme olayının üzerinden ise tam 6 ay geçtikten sonra çalışmalara başladı. Vatandaşlar, aynı sorunların yaşanmaması için çalışmaların ciddi bir şekilde yürütülmesi gerektiğini söylüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıyıboyu Caddesi’ne gecikmeli müdahale
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN