Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yardım toplandı sıra ameliyatta

Gaziantep’te üzerine kaynar yemek dökülmesi sonucu baş bölgesinin büyük kısmı tanınmaz hale gelen dünyalar tatlısı Miray’ın ameliyatı için gerekli olan 155 bin lira kısa sürede toplandı

Yardım toplandı sıra ameliyatta
Gaziantep'te üzerine kaynar yemek dökülmesi sonucu başının çoğu yanan ve eski haline dönebilmesi için yardım kampanyası başlatılan 3 yaşındaki Miray'ın ameliyat parası toplandı. Annesi tarafından 7 ay önce komşuya emanet edilen Miray Uzun, çocuklarla oyun oynarken üzerine ocakta kaynayan kuru fasulye döküldü. Başının büyük bölümü, kolları ve bacaklarında derin yanıklar oluşan 3 yaşındaki Miray hastanede 1 ay yaşam mücadelesi verdi.

155 BİN TL TOPLANDI
Maddi durumu yeterli olmayan Gülşah ve Adem Uzun çifti, kızlarının yoğun bakım ünitesinden çıkmasının ardından Gaziantep
Valiliği'nin izni ile bağış kampanyası başlattı. Miray'ın tekrar eski haline dönebilmesi için seslerini geniş kitlelere duyurmak isteyen gözü yaşlı çiftin yardım çığlığı duyuldu. Tedavisi için gerekli olan 155 bin lira toplanan Miray'ın vücudundaki yanık izleri, saç ekimi ve eriyen sol kulağının yerine kulak yapımı için gerekli olan bir dizi ameliyata başlanacak.

'ABLA KUSURA BAKMA'
Kızı için 1 ay önce başlatılan yardım kampanyasında gerekli paranın toplandığını söyleyen ev hanımı anne Gülşah Uzun, "Allah razı olsun binlerce insan bizim sesimizi duydu ve bizlere yardımcı oldu. 3 liradan 5 bin liraya kadar yardımda bulunanlar olmuş. 3 lira yatıran kişi, 'Abla kusura bakma, elimde olsa daha fazla yatırırdım' diye not düşmüş, çok duygulandım. Ağustos sonunda inşallah kızımın ameliyatlarını Prof. Dr. Mehmet Mutaf gerçekleştirecek" dedi.

'MİRAY BÜYÜYÜNCE ANLATACAĞIM'
Kızı Miray büyüdüğünde kendisi için yapılan fedakarlıkları anlatacağını söyleyen baba Adem Uzun ise, "Kızımın ameliyatı için gereken para toplandı, yakınlarımdan görmediğim ilgiyi, tanımadığım insanlardan gördüm. Allah kızıma yardım edenlerden, yardım edemeyip de dua edenler razı olsun. Benim tek amacım vatanına, milletine hayırlı bir evlat yetiştirmek. Büyüdüğünde de Miray'a kendisi için yapılan bu fedakarlıkları anlatacağım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım toplandı sıra ameliyatta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN