AK Parti Adana’da kongre heyecanı

Giriş Tarihi: 6.7.2017
AK Parti Adana’da kongre heyecanı
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, 4 Temmuz 2017 tarihi itibariyle başlayan kongre sürecinin 25 Şubat 2018'de tamamlanacağını söyledi. 3 yılda 5 seçim geçiren ve milletin iradesinin sandığa yansıması noktasında teşkilatların zorlu ve başarılı bir sınav verdiğine dikkat çeken Yeni, "Teşkilatlarımızdan Allah razı olsun. Ama yorulanlar veya uzun süreli görev yapmanın ortaya koyduğu bir metal yorgunluğu varsa da bu arkadaşlarımızın yeni arkadaşlara görevi devretmesi noktasında bir irade ortaya kondu" dedi.

10 MİLYON ÜYELİ ÖRGÜT
Başkan Fikret Yeni, AK Parti'nin, ciddi kurumsal kimliğinin yanı sıra, dünyada eşi benzeri olmayacak derecede teşkilatlanma yapısını ortaya koyan, bir buçuk milyonun üzerinde teşkilat mensubu ve 10 milyonun üzerinde üyesi olan, muhteşem bir sivil toplum örgütü olduğunu söyledi. Yeni, 15 Temmuz darbe girişimini bertaraf etmiş olan teşkilatların, kendilerine verilen emaneti layıkıyla yapmanın huzuru içerisinde bir başka arkadaşına tevdi etme iradesini ortaya koyacağını vurguladı. 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün unutulmaması için çeşitli etkinliklerin yapılacağını ifade eden Fikret Yeni şunları söyledi: Bir daha yaşanmaması ve unutulmaması için Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından 15 Temmuz programları yapılacak. 11 Temmuz itibariyle başlayacak. 15 Temmuz şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilecek, dualar edilecek, 15 Temmuz şehitlerimiz adına yemekler verilecek, salalar okunacak. Camilerde mevlitler okutulacak, Kuran-ı Kerim hatmedilecek.

TAKVİM BELİRLENECEK
Başkan Fikret Yeni kongre sürecine ilişkin de şunları söyledi: 4 Temmuz 2017 itibariyle kongre sürecimiz başladı. Delege tespitlerinden sonra 19 Ağustos itibariyle ilçelerin seçim takvimleri belirlenecek. Yaz mevsimi olması dolayısıyla yayla vasfında olan ilçelerimizden başlamak suretiyle 12 Kasım'a kadar ilçelerimizin kongrelerini yapacağız. Ondan sonra Türkiye genelinde 12 Kasım 2017- 25 Şubat 2018 tarihleri arasında il kongrelerimiz yapılacak. İl kongrelerimizden sonra 6'ıncı Olağan Büyük Kongremiz yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Adana’da kongre heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN