Özür dilediği kadınlar sahte doktoru affetmedi

Giriş Tarihi: 6.7.2017
Özür dilediği kadınlar sahte doktoru affetmedi

Adana’da kadınlara dolgu ve botoks gibi uygulamalar yaparak enfeksiyon kapmalarına yol açtığı ileri sürülen sahte estetik uzmanı Soner Gülnaz, müştekilerden özür diledi

Adana'da internet üzerinden kendisini 'estetik uzmanı' olarak tanıtıp botoks ve dolgu yaparak 3 kadın ve 1 erkeği mağdur ettiği ileri sürülen kuaför Soner Gülnaz'ın (34) "1219 Sayılı kanuna aykırılık" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Sanık, dolgu işlemini yaptığını itiraf ederek, "İşlemi yaptım ama doktor olduğunu söylemedim. Ücret almadım. Müştekiler reklamımı yapacaklardı. Hepsinden özür diliyorum. Zararlarını karşılamaya hazırım" dedi. Müştekiler, sanığın yalan söylediğini belirterek şikayetçi oldu.

ESTETİK UZMANI OLARAK TANITTI
İddianameye göre suça konu olay şöyle gelişti: Kadın kuaförü Soner Gülnaz sosyal paylaşım sitesinde kendisini medikal estetik uzmanı olarak tanıttı ve Zehra Usta ve Güllü Sel (33) ile arkadaşlık kurdu. Gülnaz, kadınlara botoks ve dolgu gibi uygulamalar yapabileceğini söyledi. Kuaför Soner Gülnaz, Zehra Usta'ya 300 TL, Güllü Sel'e ise Instagram'da kendisinin reklamını yapması karşılığında dudaklarına dolgu yaptı. Celal Sel'e botoks uygulaması yaparken Güllü Sel, eşine yapılan operasyonu Instagram'dan canlı olarak yayınladı. Soner Gülnaz'dan medikal estetik uzmanı olarak bahsederken, Gülnaz buna itiraz etmedi. Bir arkadaşının aracılığı ile kuaför Gülnaz'ın reklamını duyan 22 yaşındaki hemşire Merve Keleş, kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan şüpheliye 400 TL karşılığında dudaklarına dolgu yaptırdı. Dolgu yapılan kadınların dudaklarında enfeksiyon oluşunca olay ortaya çıktı. Üç kadının şikayetçi olması üzerine kadın kuaförü Soner Gülnaz tutuklandı. Adana 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davaya 3 kadın, 4 müşteki katıldı. Tutuklu sanık Soner Gülnaz, M.B. adlı doktora komisyon karşılığında müşteri götürdüğünü anlatarak şunları söyledi:

"SİZLERDEN ÇOK ÖZÜR DİLİYORUM"
"Aslında kadın kuaförüyüm. Doktora yardım ederken işi öğrendim. Doktora ait, kullanıcısı olduğu sosyal medya hesabında dolgu estetikle ilgili bilgiler vardı. İlk önce Güllü Sel ile tanıştık. Reklam karşılığı kendisine dudak, kocasına botoks uygulaması yaptım. Çok güzel olduğunu söyledi. Hemşire Merve Keleş'in çalıştığı hastaneden getirdiği dolgu maddesiyle önce Merve'ye sonra ve Zehra Usta'ya dudak dolgusu uyguladım. Amacım onların bana müşteri bulmasıydı. O müşterileri doktora götürerek komisyon alacaktım. Ücret almadım. Hepsinden özür diliyorum. Pişmanım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özür dilediği kadınlar sahte doktoru affetmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN