Tarımda can suyu ile sulama dönemi

Giriş Tarihi: 6.7.2017
Tarımda can suyu ile sulama dönemi
Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, tarıma ve çiftçiye verdiği desteklerle üreticiye can suyu oluyor. Sulamadan fide dağıtımına, eğitimden çeşitli projelere kadar üreticiye sayısız destek sunan Büyükşehir Belediyesi, susuzluk nedeniyle üretim yapılamayan bölgelerin imdadına yetişerek, ekonomiye katma değer sağladı.

EKONOMİYE KAZANDIRILDI
Akdeniz ilçesi Bağcılar İhsaniye Mahallesi'nde mevcut sulama havuzundan sulama borusu olmadığı için faydalanamayan üreticiler, Büyükşehir Belediyesi tarafından döşenerek kaynak işi tamamlanan 3 bin 522 metre uzunluğundaki sulama borusu ile üretime başladı. 200 çiftçi ailesi, özellikle suyun daha verimli ve tasarruflu kullanılması için damla sulamaya teşvik edilerek, daha az su ile daha çok alanda sulama sayesinde kurak araziler ekonomiye kazandırıldı.

SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ
Üreticilerin arazilerini sulamaya başlamasıyla daha mutlu olduğunu belirten Bağcılar İhsaniye Mahalle Muhtarı Rıza Yıldız, "Mevcut havuzumuz vardı ama bin dönüm arazimiz sulanamıyordu. 3 bin 500 metre uzaktaki arazilere sulama borusu olmadığı için buradan su götürülemiyordu ve sulama yapılamıyordu. Büyükşehir Belediyesi sorunumuzu çözdü. Şu anda oradaki vatandaşımız arazisini sulayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarımda can suyu ile sulama dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN