Akkuyu NGS’de yangın bilgilendirme toplantısı

Akkuyu Nükleer Güç Santrali sahasında, 5 ilin itfaiye ekiplerinin katılımıyla yangınlara karşı önleyici tedbirler ve müdahale toplantısı düzenlendi

Giriş Tarihi: 7.7.2017
Akkuyu NGS’de yangın bilgilendirme toplantısı
Mersin'de yapılacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) alanında, itfaiye ekiplerinin katılımıyla yangınlara karşı önleyici tedbirler ve müdahale konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Mersin İtfaiye Daire Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, itfaiye teşkilatlarının isteği doğrultusunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından santral alanında, yangınlara karşı önleyici tedbirler ve müdahale konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

5 İLDEN KATILIM
Katılımcılara tesisi gezdirerek, bilgilendirme yapan Akkuyu NGS Endüstriyel ve Yangın Güvenliği Bölüm Müdürü Aleksandr Gudkov, Rusya'da, Akkuyu'da inşa edilecek güç santrali modelinden 6 santral yapıldığını, bunlardan birinin de tamamlanarak faaliyete geçtiğini belirtti. Toplantıya, Bakanlık ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu personellerinin yanı sıra Mersin, Antalya, Adana, Konya ve Karaman'da görev yapan itfaiye ekipleri de katıldı.

YANMAZ MALZEMELER
Bölüm Müdürü Gudkov, geçmiş yıllardaki deneyimleri doğrultusunda, olası yangınlar için çok sayıda önleyici tedbirler alındığını vurgulayarak, "Santralin yapımı aşamasında bütün malzemeler, yanmaz ve yanmaya karşı dayanıklı olacak. Özellikle kablo ürünleri, yüzde 100 yanmaz malzemelerden yapılacak. Santralde yangın duvarları da bulunacak. Yangınlara karşı müdahale için iki ayrı ekip kurulacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akkuyu NGS’de yangın bilgilendirme toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN