AOSB Başkanı Sütcü OSBÜK yönetiminde

Bekir Sütcü, “Yönetim Kurulu üyelerimizle yeni dönemde de OSB’lerimizi sanayicilerimizin sorunsuzca üretim yapacağı merkezler haline getirme çabamız devam edecektir” dedi

Giriş Tarihi: 8.7.2017
AOSB Başkanı Sütcü OSBÜK yönetiminde
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Bekir Sütcü, Türkiye'deki organize sanayi bölgelerini temsil eden Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu'nun (OSBÜK) 15. Olağan Genel Kurulu'nda başkan yardımcısı olarak yeniden yönetim kurulunda yer aldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün de katılımıyla TOBB Konferans Salonu'nda gerçekleşen genel kurulda, OSBÜK'ün mevcut başkanı Memiş Kütükcü ve Yönetim Kurulu oy birliğiyle yeniden seçildi.

OSB'LER İSTİHDAM KAYNAĞI
Bekir Sütcü, Türkiye'de sanayilerin gelişim üssünün, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da OSB'ler olacağını belirtti. Türkiye'de kurulu 316 organize sanayi bölgesindeki 51 bin işletmede 1 milyon 738 bin kişinin istihdam edildiğine dikkat çeken Sütcü, OSB'lerin istihdam kaynağı olduğunu ifade etti. Sanayi olmadan büyümenin sağlanamayacağının altını çizen Sütcü, "Sanayisi güçlü olan ülkeler ile sanayisi yeterince gelişmemiş ülkeler arasındaki fark bu gerçeğin en somut kanıtıdır. Ülkemizin, geleceğe yönelik en büyük kalkınma garantisi de güçlü sanayi varlığıdır" dedi.

YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI
OSB'lerde yeni bir dönemin başladığını vurgulayan Bekir Sütcü, "1 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 7033 sayılı kanunda OSBÜK, 'OSB'ler arası uygulama birlikteliği ve işbirliğini sağlamak, dayanışmayı temin etmek, OSB'lerin sorunlarının çözümüne yönelik ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde girişimde bulunmak ve çalışmalar yapmak, Bakanlık ile OSB'ler arasında koordinasyonu sağlamak ve Bakanlıkça verilen görevleri yerine getirmek amacıyla kurulan bir özel hukuk tüzel kişilik' olarak tanımlanmıştır. Bu kanunla birlikte artık tüzel kişilik kazanan tüm OSB'lerin OSBÜK'e üye olması ve belirlenen aidatı ödemesi zorunlu hale getirilmiştir" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AOSB Başkanı Sütcü OSBÜK yönetiminde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN