Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamerunlu değil ‘Adanalı Selma’

Giriş Tarihi: 8.7.2017
Kamerunlu değil ‘Adanalı Selma’

Suudi Arabistan’da yaşadıkları sırada annesinin kendisini 3 yaşında Kamerun’a götürmesi nedeniyle ayrıldığı babasını 21 yıldır göremeyen Selma Halil, Adana’da babasına kavuştu

Suudi Arabistan'da yaşadıkları sırada annesinin kendisini 3 yaşında Kamerun'a götürmesi nedeniyle ayrıldığı babasını 21 yıldır göremeyen, Selma Halil, Türkiye'nin Yaunde Büyükelçiliği ve Türk Hava Yollarının (THY) desteğiyle Adana'ya gelerek babasına kavuştu. Babasının Türk olması nedeniyle köyünde Adanalı Selma' olarak tanınan 24 yaşındaki Halil için Türkiye'nin Yaunde Büyükelçiliği harekete geçti. Büyükelçilikten vize verilmesi ve THY'nin ulaşım masraflarını karşılaması sonrası Selma Halil, uçakla Adana'ya hareket etti.

YILLARIN HASRETİ
Halil'i, 21 yıldır görmediği babası Halil Sarı, üvey annesi Fatma, üvey kardeşleri Zehra, Furkan ve Bekir ile yakınları Adana Havalimanı'nda heyecan içinde bekledi. Uçağın indiğini haber almalarıyla çıkış kapısı önünde bekleyen Halil Sarı, 21 yıldır ayrı olduğu kızını görür görmez gözyaşları içinde ona sarıldı. Baba ve kız, buluşmalarında dakikalarca birbirlerine sarılarak yılların hasretini giderdi, gözyaşı döktü.

DUYGUSAL ANLAR
Aşırı heyecandan zaman zaman ayakta durmakta güçlük çeken Selma Halil, üvey annesi ve kardeşleriyle da tanışmanın mutluluğunu yaşadı. Baba ile kızının bir araya gelmesine tanık olanlar da duygusal anlar yaşadı. Kızı ve annesiyle ayrılmak zorunda kaldıklarını, 5-6 yıl önce köylerine gelen bir sivil toplum kuruluşu temsilcisinin kızından haber getirmesiyle telefonla da olsa görüşmeye başladıklarını anlatan Sarı, şöyle konuştu:SADECE ADRES VARDI
Annesine 'kızımı bana ver' dedim. 'Ciğerimi al, vermem' dedi. Benim açık adresim annesinde, annesinin adresi de bende vardı. Ama telefon yoktu tabii o zamanlar. Bugün gördüm, çok heyecanlandım, 'kötü' oldum. Ben bayılırım diye düşünüyordum ama Allah'a şükür olmadı. Elinde imkan olmayınca Allah günah yazmasın unutulur gibi oldu. Kamerun neresi, Türkiye neresi. Elde tek yazılı adres var. Telefon yok. Maddi durumun olsa zaten ben gidecektim oraya. Kısmet böyleymiş. Allah razı olsun getirenlerden.

KELİMELER YETMEDİ
Babasına kavuşmaktan dolayı çok heyecanlı olan Selma Halil de güçlükle konuşarak "Türkiye'ye gelip babamla tanışacağım için çok heyecanlıydım. Şu an bir şey düşünemiyorum. Sadece duygulanıyorum. Babamı görmem benim için çok iyi oldu. Çok heyecanlandım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamerunlu değil ‘Adanalı Selma’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN