Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeniden yargılanan sanıklara ceza yağdı

Giriş Tarihi: 8.7.2017
Yeniden yargılanan sanıklara ceza yağdı

Aralarında husumet bulunan işadamı Ömer Cevizci’yi para karşılığında 2 tetikçiye öldürttüğü ileri sürülen emlakçı ile birlikte 5 kişinin yerel mahkeme kararı bozuldu

ADANA'DA evini kurşunlattığını ileri sürdüğü, temizlik şirketi sahibi Ömer Cevizci'yi, tetikçilere öldürttüğü iddia edilen emlak işletmecisi Tufan Liceli Sümer (39) ile 4 kişinin 8 ile 25 yıl arasındaki hapis kararları Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi tarafından bozuldu. 1. Ceza Dairesinde yeniden yapılan duruşmada 5 sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

HUSUMET OLUŞTU
Cinayet, 30 Ocak 2015 tarihinde Huzurevleri Mahallesi 77052 Sokak'ta işlendi. İddianameye göre olay şöyle gelişti: İşyerini ve evini emlakçı Tufan Liceli Sümer'den kiralayan Ömer Cevizci, olaydan önce ailevi bir konudan dolayı tartıştı. Sümer, Cevizci'ye küfür ederken yanındaki eşi Hazal'ı tokatladı. Sümer, kendisinden ve eşinden özür dilemesini isteyen işadamına küfür etti. Olaydan 2-3 gün sonra emlakçı Sümer, arkadaşı Ümit Karakayış ve Cevizci arasında yine tartışma yaşandı. Ümit Karakayış, işadamına "Seni dom dom kurşunu ile öldüreceğim" tehdidi savurdu. Tufan Liceli Sümer, Ümit Karakayış ve Vedat Aydın, bulduğu tetikçiler Burak Avanoğlu ve Ali Konuk'a 3 bin 500 TL verdi. Aydın'ın ve Karakayış'ın olay yerine götürdüğü ve talimat verdiği 2 tetikçi, işyerinde çıkan Ömer Cevizci'yi tüfekle ateş edip öldürdü. 5 şüpheli tutuklandı.

KARAR BOZULDU
Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2016'da karara çıkan duruşmada tetikçi Ali Konuk ile Burak Avanoğlu ile azmettirici olduğu belirtilen Tufan Liceli Sümer 25'er yıl, Vedat Aydın ve Ümit Karakayış ise 8 ile 12 yıl hapisle cezalandırıldı. Karar temyiz edildi. Gaziantep Bölge Adliyesi 1. Ceza Dairesinde yapılan duruşmada yerel mahkemenin kararı bozuldu. Heyet, Sümer'i "öldürmeye azmettirme", Konuk, Avanoğlu, Aydın ve Karakayış'ı ise "kasten öldürme, kasten öldürmeye iştirak" suçundan müebbet hapisle cezalandırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeniden yargılanan sanıklara ceza yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN