Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızkalesi Turizm Festivali coşturdu

2’ncisi düzenlenen Uluslararası Kızkalesi Turizm Festivali renkli görüntülere sahne oldu. İki gün süren festival, yarışmalar, konserler ve doyasıya eğlence ile Kızkalesi’ni coşturdu

Giriş Tarihi: 10.7.2017
Kızkalesi Turizm Festivali coşturdu
Mersin'in Erdemli ilçesinde bu yıl ikinci kez düzenlenen Uluslararası Kızkalesi Turizm Festivali renkli görüntülerle son buldu. Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği tarafından organize edilen festivale katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 2012 yılında yerel olarak başlayan festivalin geçen yıl uluslararası düzeye taşındığını söyledi. Son 40 yılda turizmin dünyada en hızlı büyüyen sektörlerden birisi olduğunu belirten Bakan Elvan, "Türkiye'nin 1980'li yıllarda başlattığı turizm atılımını 2000'li yıllarda taçlandırdı. Türkiye, en çok turist çeken ülkeler sıralamasında 6, en fazla turizm geliri elde eden ülkeler arasında ise 12'nci sıraya kadar yükselme başarısını göstermiştir" diye konuştu.

GÖKHAN TEPE KONSERİ
Konuşmaların ardından festivale katılan yabancı ülkelerin halk dansları topluluğu gösteri sunarken, ünlü pop sanatçısı Gökhan Tepe de festivale katılanları, verdiği konser ile coşturdu. Festivale Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan da katıldı.

?TÜRKİYE'NİN ETKİNLİĞİ
Kızkalesi'nin Akdeniz'e kıyısı olan 23 ülkenin değil, bütün insanlığın ortak değeri olduğunu belirten Bakan Elvan, "Bilinen insanlık tarihi içerisinde Akdeniz'in yeri, başka hiçbir denizin, hiçbir kıtanın, hiçbir şeyin dolduramayacağı değerdedir, zenginliktedir. Kızkalesi Festivali sadece Mersin'in, Akdeniz'in, Türkiye'nin etkinliği değildir. Bir dünya etkinliğidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızkalesi Turizm Festivali coşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN