Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıkta yeni nesil reformlar olacak

Giriş Tarihi: 10.7.2017
Sağlıkta yeni nesil reformlar olacak
Acıbadem Adana Hastanesi Direktörlüğü'nün ardından, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olan Hüseyin Çelik, sağlık alanında geliştirdiği projeler, yaptığı çalışmalar ve birikimlerini emekli olduktan sonra danışmanlık çatısı altında buluşturdu. SABAH Gazetesi Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu'nu ziyaret eden Çelik, "Özel sektör, kamu ve sivil toplum kuruluşlarındaki tecrübemi, birikimimi danışmanlık yoluyla ülkemin hizmetine sunmaya devam edeceğim" dedi.

DENEYİMİNİ AKTARACAK
Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yeni bir döneme girdiğini belirten Çelik, "Bu dönemde sağlık politikaları da yeniden ele alınacak ve yeni nesil reformlar gündeme gelecek. Sosyal Sağlık Bakanlığı'ndaki görevlerimin ardından, danışmanlık hizmeti ile yurtdışındaki ülkelerin sağlık politikalarının Türkiye'nin de deneyimi dikkate alınarak yeniden tasarlanmasında görev alacağım. Sigorta kuruluşlarının, özel hastanelerin ya da kamu sağlık sistemlerinin yeniden tasarlanması, büyüme stratejilerine yönelik politikaların geliştirilmesi ve sağlık işletmeciliği konusunda yaşanan sorunların çözümü için deneyimlerimi sektörün hizmetine sunacağım" diye konuştu."Ağırlıklı olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi büyük şehirlerdeki projelerde var olmaya çalışacağım" diye konuşan Çelik şunları söyledi: Daha önce Adana'da başlattığımız birkaç proje vardı. Özelikle Türkiye'nin gayrisafi milli hasılasının yüzde 62'sini hizmet sektörü oluşturuyor. Hizmet sektörünün Adana'nın ve bölgenin gelişimindeki rolünü artırmak, sektörler arası iletişimi sağlamak için Adana Ticaret Odası ev sahipliğinde bir çalıştay yapmıştık. O projenin devamlılığı konusunda emek vermeye devam edeceğim.

ADANA GELİŞİYOR
Adana'nın gelişim sürecine katkı vermek gerekiyor. Önemli olan İstanbul'un bakış acısını ve deneyimini Adana'ya taşımak. Adana'nın da fırsatlarını İstanbul'da değerlendirmek. Bu sayede iki şehrin işbirliği ile ortaya çıkaracak sinerjiyi ortaya çıkarmak. Adana vizyonu olan büyük bir kent, dünya kenti olabilecek bir şehir. Tarımı, sanayisi ve hizmet sektörü bağlamında İstanbul ile işbirliğini geliştirmek gerekiyor. Gönül dostlarımın olduğu 5 yılımı geçirdiğim Adana'da önemli projelere imza atacağımıza inanıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkta yeni nesil reformlar olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN