Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Temmuz için görkemli anma

FETÖ’nün 15 Temmuz’da kalkıştığı hain darbe girişiminin yıldönümünde anma etkinliklerinin startı veriliyor. Etkinliklerin ilk günü şehitlere ve gazilere adandı

Giriş Tarihi: 11.7.2017
15 Temmuz için görkemli anma
15 TEMMUZ Hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla Adana ve Hatay'da çeşitli anma etkinlikleri düzenlenecek. Adana'daki etkinliklerin bugün saat 10.00'da şehitlik ziyaretiyle başlayacağını açıklayan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, ilk günkü etkinliklerin şehitlere ve gazilere ayrıldığını söyledi. Vatandaşları Hatay'daki etkinliklere davet eden Vali Erdal Ata da "Bizi bölmek isteyen tüm güçlere karşı Türkiye'nin bir bütün olduğunu gösterelim" dedi.

KARANLIKTAN AYDINLIĞA
15 Temmuz'da ülkemizin hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığını vurgulayan Başkan Fikret Yeni, Fetullahçı Terör Örgütü tarafından karanlık bir geceye çevrilmek istenen 15 Temmuz'un milletin direnişi sayesinde aydınlık bir güne döndüğünü kaydetti. Yeni, "Hamdolsun milletimizin dirayeti, vatanına, bayrağına, inancına ve kardeşliğine karşı olan sadakat içerisinde, üniformalı hain Fetullahçı Terör Örgütü'ne karşı müthiş bir direniş ortaya koydular" diye konuştu. 15 Temmuz'un çok önemli sonuçları olduğunu anlatan Başkan Yeni, "O gece bir şeyi çok net bir şekilde ortaya koydu. Öyle kötü bir gecenin bence en güzel sonucu budur. Bu vatan üzerinde hesabı olanların hesabının tutmayacağını ortaya koydu. Millet olarak o gece bizim kimseye verilecek toprağımızın olmadığının ispatıdır. O gece bu milletin kendisi üzerinde oyun oynayanların oyunlarını başına geçirileceğimizin ispatıdır" şeklinde konuştu.

ÖRNEK DAVRANIŞ
Hatay'da yapılacak etkinlikler hakkında bilgi veren Vali Ata ise şunları söyledi: Hatay'da ülkemize örnek olunması gereken bir davranış sergilenmiş. Gelecekte de bu tür ihanetlerle karşı karşıya kalmamak için bu ülkede yaşayan tüm vatandaşlarımızın aynı duygu ve heyecanı paylaşarak demokrasimizin korunması, devletimizin bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için hep birlikte hareket etmesi gerekir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz için görkemli anma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN